Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

ŽEMĖS DIENA

Print
PDF

zemeKovo 20 dieną 2-os klasės mokinė Maja Karitonaitė eilėraščiu „Iš ko padarytas pasaulis" (V. Palčinskaitė) pradėjo Žemės dienos minėjimą. Į jį susirinko visi mokyklos mokiniai, mokytojai, atvyko Latvelių girininkijos girininkas A. Trybė. Jis priminė Žemės dienos prasmę, kalbėjo, kokiais gerais darbais galime atsidėkoti Žemei.

Read more...

Netradicinė fizikos pamoka

Print
PDF

logohidroKovo 15 d. 7-8 kl. Mokiniai kartu su fizikos mokytoja R. Bėliakaite lankėsi Biržų meteorologijos stotyje, kur susitiko su Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos hidrologais viršininku B. Mediniu, kuris mokiniams, pademonstravo, kaip atliekami įvairūs gamtos stebėjimai, nustatomos orų prognozės.

Read more...

Integruota pamoka

Print
PDF

knygnesiai1Ketvirtokams per lietuvių kalbos pamoką teko aiškintis sudurtinio žodžio „knygnešys" darybą. O tam, kad geriau suprastų iš kur, kada ir kodėl atsirado šis terminas, jie sužinojo trumpą knygnešių istoriją, kad šis, 40 metų trukęs spaudos draudimo istorinis laikotarpis, yra glaudžiai susijęs su mūsų apylinkėmis. Juk knygnešių karalius Jurgis Bielinis yra kilimo iš Purviškių kaimo ir palaidotas Suosto bažnyčios šventoriuje, net ir knygnešių diena minima jo gimimo dieną - kovo 16-ąją.

Read more...

KNYGNEŠIO KELIAS

Print
PDF

knygnesysKovo 16 d. 2-3 klasių mokiniai vyko į Biržų Jurgio Bielinio viešąją biblioteką, kur dalyvavo edukaciniame renginyje "Knygnešio kelias". Nuvykę patekome į senovinę lietuvišką pirkią. Nusikėlėme į tuos laikus, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba, tačiau lietuviai šiam reikalavimui priešinosi - lietuviškos knygos ir laikraščiai keliavo iš rankų į rankas.

Read more...

Kovos menai

Print
PDF

karateKovo 16 d. mokykloje lankėsi Gintautas Čepukaitis, Kyokushin karatė kovos menų meistras, Rytų filosofijos žinovas, sveikos gyvensenos propaguotojas. Kyokushin karatė kovos menas grūdina ne tik kūną, bet ir protą bei dvasią. Pasak svečio, sportininkas, pasiryžęs siekti meistro (DAN) kategorijos, privalo įveikti mokiniui skirtą dešimties kyu kelią, kurio kiekvieną etapą simbolizuoja atitinkamos spalvos diržas – pradedant baltu ir baigiant rudu su juoda juostele. Per treniruotes atliekama daug atsispaudimų, pritūpimų, pašokimų. Grūdinamas pilvo presas bei kitos kūno vietos taip, kad kovotojas per varžybas nebejaustų priešininko smūgių.

Read more...

Mokykloje lankėsi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė

Print
PDF

signatarKovo 16 dieną 8-10 klasių mokiniams vyko netradicinė pilietiškumo pamoka, kurioje dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė. Signatarė apžiūrėjo mokyklą, apsilankė mokyklos muziejuje, pasidžiaugė gražėjančiu Nemunėlio Radviliškio miesteliu, viena seniausių Lietuvos mokyklų, pasidžiaugė darbiai gyvenančiomis skirtingų konfesijų bendruomenėmis, prisiminė jaunimo sąskrydžius, vykusius prie Apaščios ir Nemunėlio upių santakos, kuriuose pati dalyvaudavo būdama mokinė.

Read more...

Kūrybinis procesas, skirtas lietuvių kalbos dienoms

Print
PDF

pasakaNuo vasario 26 d. Nemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje vyko kūrybinis procesas, skirtas lietuvių kalbos dienoms. Visa mokyklos bendruomenė kūrė pasaką. Vyresnių klasių mokiniai rašė tekstą, o jaunesnių klasių - pasaką iliustravo.

Read more...

Šviečiamosios gyvulininkystės užsiėmimas Audriaus Stačkūno ūkyje

Print
PDF

gpKovo 14 dieną, įgyvendinant Šviečiamosios gyvulininkystės programą „Augink, rūpinkis ir mylėk", 5-7 klasių mokiniai vyko į Vabalninko seniūnijoje esantį Audriaus Stačkūno ekologišką mėsinių galvijų ūkį. Užsiėmimo tema „Mėsinių galvijų auginimas". Mokinius pasitiko ūkio darbuotojas, kuris mielai papasakojo apie ūkyje auginamų galvijų veisles, produktyvumą, mėsinių galvijų fiziologiją ir gyvenimo būdą.

Read more...

Per pasaulį keliauja Žmogus

Print
PDF

1002018Kovo 9 dieną mokykloje šurmuliavo vienas gražiausių, nuotaikingiausių ir jaunatviškiausių tradicinių renginių, besitęsiančių nuo vidurinės mokyklos laikų, šimtadienis. Į maksimalių išbandymų kelionę „Per pasaulį keliauja Žmogus", pakvietė devintokai.

Read more...

Kalanetika

Print
PDF

kalanetikaKovo 9 d. Nemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje lankėsi Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Vesta Urvakytė, kuri 7-10 klasių mokiniams organizavo paskaitą apie sveiką gyvenseną, supažindino su netradicine sporto šaka – kalanetika.

Read more...