Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Levandų ūkyje

Print
PDF

levanda2 ir 4 klasių mokiniai kartu su mokytoja R. Lapeikiene lankėsi „Levandų ūkyje", Mockūnų kaime. Mokinius stebino levandų laukai bei rožių sodai. Kol levandos dar nežydi, visi išklausė pasakojimo apie augalus, susipažino su jų kvapu ir išvaizda, sužinojo, kokią naudą jie teikia žmogui. Pasivaišinę levandų arbata, dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse – iš džiovintų gėlių gamino puokštę. Levandų kvapas visus atlydėjo iki mokyklos, o paskui parkeliavo ir į vaikų namus. Atsirado noras sugrįžti, kai sužydės levandos. Grįžtant namo mokiniai aplankė rašytojo Balio Sruogos gimtinę Baibokuose.

Read more...

STEAM

Print
PDF

steam_logotipasSTEAM veikla 1-3 klasėje „Agurkų daigų auginimas" prasidėjo nuo sėklos. Vaikai pasėjo sėklas, stebėjo, kol pasirodys pirmieji daigeliai. Paskui laukė pirmųjų lapelių... Atėjo laikas persodinti daigelius į vazonėlius. Saulutei pašildžius rimčiau, ant kabineto palangės agurkėlias per ankšta. Todėl jie iškeliavo į kiekvieno namelius - baigėsi jų bendra kelionė. Dabar agurkėliai apsigyvens šiltnamyje. Čia jau vaikai savarankiškai rūpinsis kiekvienas savo agurkėliu. Jeigu viskas pavyks puikiai, greitai vaikai pasidalins pirmojo agurkėlio nuotrauka, o gal papasakos, kokio patiekalo ingredientu jis tapo. Puiki agurkėlio kelionė, prasidėjusi nuo sėklos ir dar tebesitęsianti...

Read more...

„Vilnos kelias"

Print
PDF

avi1 ir 3 klasės mokiniai kartu su mokytoja J. Mulokiene šiandien mokėsi netradicinėje pamokoje „Vilnos kelias", vykusioje Kristinos ir Jurio Milišiūnų avių ūkyje. Ūkio šeimininkai pasakojo vaikams, kad ūkyje auginamos avys, tai ne tik maistas, tačiau avių vilna puikiai padeda žmogui apsirengti ir netgi turėti namus - jurtas. Ūkio šeimininkė supažindino vaikus su prietaisais, kurie buvo naudojami praeityje apdirbant avių vilną, parodė, kokie gaminiai gaunami iš vilnos, o taip pat supažindino su skirtingų veislių avimis.

Read more...

Orientavimosi sporto diena

Print
PDF

orientGegužės 11 d. pasaulis mini orientavimosi sporto dieną. Ta proga paprastai kviečiami visi aktyvaus laisvalaikio gamtoje mėgėjai išbandyti orientavimosi sportą. Mūsų mokiniams šis sportas nėra naujiena, kadangi fizinio ugdymo mokytojas V. Venckūnas yra tikras tokio sporto organizavimo profesionalas. Šiandien mokiniai, naudodamiesi žemėlapiu bei greita orientacija vietovėje, ieškojo paslėptų 8 punktų ir įveikė 7 km atstumą. Visus punktus surado ir greičiausiai trasą įveikė berniukų komanda: Aidas, Jokūbas, Gabrielius M., Eligijus, Justas. Džiaugiamės, kad mokiniai šiandien ugdėsi ne tik savo fizines ypatybes, tačiau ir tobulino savo asmenines, socialines, pažinimo, iniciatyvumo bei bendravimo kompetencijas. Puikus oras, nuostabi pavasarinė nuotaika, gera komanda bei „savos" sienos- viskas ko reikia, kad jaustumės gerai. Mokiniai sako, kad jiems labai patiko. Ir... saldūs prizai...visoms komandoms.

Read more...

Print
PDF

zipiodraugai„Zipio draugų" programa šiais mokslo metais jau eina į pabaigą. Programos metu vaikai mokėsi atpažinti jausmus, valdyti emocijas, kalbėjo apie tai, kaip lengviau išgyventi netekties jausmą, mokėsi, elgesio nutikus nelaimei ir sužinojo į ką kreiptis pagalbos bei kaip padėti kitiems. Kartu vaikai stengėsi būti draugiškesni, taikiau spręsti kilusius konfliktus. Programos pabaigos proga mokytoja L. Kučinskaitė visiems įteikė po Zipio antspaudą.

Read more...

Sveikiname!

Print
PDF

sveikinBiržų rajono savivaldybės 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse dalyvavo Emilija Valaitytė, Ugnė Mačiukaitė, Vilmantė Marinskaitė ir Erikas Kalinauskas.

SVEIKINAME Eriką ir Ugnę, kurie konkurse užėmė III vietą. Mokinius paruošė mokytoja R. Lapeikienė.

Read more...

„Zipio draugai"

Print
PDF

zipiodraugaiPriešmokyklinukai aptarė priešpaskutinę programos „Zipio draugai'' dalį, kurios tikslas – lavinti vaikų gebėjimą išgyventi pasikeitimus ir netektis, padėti vaikams priimti tai, kaip gyvenimo dalį. Su vaikais mokytoja Lina Kučinskaitė aptarė jausmus, kuriuos dažniausiai patiria žmonės, išgyvenantys netektį – pyktį ir kaltę. Klausydamiesi apie netektį, ir ypač apie mirtį, vaikai uždavė daug klausimų. Pagal vieną iš programos „Zipio draugai" uždavinių, vaikai turėjo apsilankyti ir kapinėse. Anot programos sumanytojų, apsilankymas kapinėse padeda vaikams geriau suprasti tradicijas, susijusias su žmogaus mirtimi, sužinoti apie kitų žmonių netekties išgyvenimus, apie pagarbą palaidotiems. Šioje neįprastoje vaikams vietoje jie pamatė daugybę įvairiausių senų ir šiuolaikiškų paminklų, skaitė užrašus bei domėjosi paminklų papuošimais, kalbėjo apie lietuvių kapų priežiūros tradicijas.

Read more...

projektas „Žemrausiukai''

Print
PDF

zm0Tradicinis kasmetinis projektas „Žemrausiukai'' prasidėjo. Visi darželio vaikučiai išėjo "į laukus" išravėti braškių ir svogūnų, supurenti dirvą apie augalus lysvėse. Vaikučiai nusprendė šiemet auginti prieskonines žoleles, todėl jau pasėjo krapų, petražolių, dašių, kalendrų ir jau žino, kur jas naudos. Jos bus atiduotos virėjai Astai paskaninti sriubas. Arbatai vaikučiai pasėjo ramunėlių, o aplinkai papuošti ir gėlyčių. Liko tik apsišarvuoti kantrybe ir laukti derliaus.

Read more...

„ES ir Lietuva"

Print
PDF

esltĮ netradicinę istorijos pamoką, protmūšį, skirtą ateinančiai Europos dienai, 5-8 klasės mokinius pakvietė istorijos mokytojas A. Bagdonavičius. Protmūšyje mokiniai, susibūrę į penkias komandas, atsakinėjo į trijų grupių klausimus: TAIP ir NE klausimai, klausimai iš Europos Sąjungos istorijos ir klausimai tema „ES ir Lietuva".

Read more...

,,Margučių dirbtuvėlės'

Print
PDF

marguciaiJungtinėje ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėje veikė STEAM ,,Margučių dirbtuvėlės'', kurioms vadovavo mokytoja D. Karosienė. Kad Velykoms turėtų tokių nerealių margučių, vaikams reikėjo, išskyrus kiaušinius, krepinio įvairiaspalvio popierius, druskos, acto, marlės, kinrožių arbatos ir, žinoma, labai daug kantrybės.

Read more...

„Velykų rytą - margučiai ritas...“

Print
PDF

velykeles2-4 klasių mokiniai kartu su mokytoja R. Lapeikiene prieš Velykas mokiniai įsitraukė į įvairias projekto „Velykų rytą - margučiai ritas..." veiklas. Atvirukų darymas ir Velykinio sveikinimo užrašymas, Velykų papročių aptarimas ir, žinoma, mokymasis visiškai naujo dalyko- kiaušiniavimo oracijos ir kiaušinių marginimo kitaip. Velykas vaikai sutiks stalą papuošę marmuriniais lakuotais Margučiais.

Read more...

Artėjančios Velykos

Print
PDF

velykelesArtėjančių Velykų proga 1-3 kl. mokiniai džiaugėsi STEAM pamokomis, kuriose supažino su kiaušinių marginimo būdais bei praktiškai pritaikė įgytas žinias marginant kiaušinius.

Read more...