Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Print
PDF

ssplAnkstų lapkričio 12 rytą pradinių klasių mokiniai pradėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – ŠIAURĖS HEROJAI. Aptarę šių metų temą ir plakato simboliką, mokiniai klausėsi teksto iš švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos ,,Superherojų vadovas". Knygoje sutinkame Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė" pradžia. Ištraukas skaitė miestelio bibliotekininkė L. Šmatienė, mokytojos A. Grigienė, I. Kubilienė, J. Mulokienė. Skaitymas buvo papildytas vaizdine medžiaga (pateiktimis), iliustracijomis iš knygos.

Read more...

Kaip dera elgtis su ugnimi

Print
PDF

pslogoLapkričio 7 d. mokyklos pradinių klasių mokiniai susitiko su Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektore Angele Darčkiene.Pamokėlės metu vaikai diskutavo apie tai, kada ugnis gali būti draugė, o kada priešė. Viešnia parodė keletą filmukų apie tai, kas gali atsitikti neatsargiai elgiantis su ugnimi namuose ir gamtoje, priminė, pagrindines gaisrinės saugos taisykles, ką daryti ištikus nelaimei, kokiu telefonu kreiptis pagalbos.

Read more...

Knygos pristatymas

Print
PDF

lyderiulaikasiVykdant projekto „Lyderių laikas 3" veiklą, spalio 30 d. mokyklos bendruomenei buvo pristatyta Harvey F. Silver, Richard W. Strong ir Matthew J. Parini knyga „Mokytojas strategas. Kaip kiekvienai pamokai pasirinkti tinkamą, tyrimais pagrįsta mokymo metodą". Knygą pristatė mokyklos direktorė E. Timukienė.

Read more...

Šiurpnaktis Nemunėlio Radviliškyje

Print
PDF

drSpalio 26 d. mokyklos bendruomenės nariai smagiai ir su trenksmu pasitiko rudens atostogas. Mokyklos savivaldos aktyvieji organizavo Helovino vakarėlį. Visą savaitę vyko pasiruošiamieji darbai – vieni puošė mokyklos erdves, kiti rengė skelbimus, treti rūpinosi muzika ir žaidimais. Vakare, keliaujant miestelio gatvėmis, galėjote išvysti šiurpą keliančių raganų, burtininkų, giltinių, siaubo filmų personažų, visi šie šiurpnakčio dalyviai traukė į mokykloje organizuojamus šokius.

Read more...

Bendravimo ir bendradarbiavimo įtaka mokinių mokymosi sėkmei

Print
PDF

nemunelioradviliskioherbas150px-kalvarija_coaSpalio 22 d. mokykloje lankėsi grupė Kalvarijos savivaldybės pedagogų, kurie domėjosi mūsų mokyklos patirtimi, kurią galėtų pritaikyti savo savivaldybėje. 2017 m. mokykloje buvo atliktas NMVA išorės vertinimas, kurio metu 4 (labai gerai) lygiu įvertinta mokyklos tinklaveika, tad mokykla nutarė pasidalyti patirtimi, kaip kurti ugdymo procesą, grįstą bendravimo ir bendradarbiavimo sėkme.

Read more...

Civilinės saugos funkcinės pratybos

Print
PDF

civilSpalio 19 dieną mokykloje pakvipo dūmais - vyko civilinės saugos funkcinės pratybos tema ,,Mokyklos administracijos, darbuotojų ir mokinių veiksmai, kilus gaisrui", kurių tikslas – praktiškai patikrinti mokinių ir mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro metu. Vos prasidėjus antrai pamokai II mokyklos pastato aukšte, prie muzikos klasės, buvo imituotas gaisro židinys. Apie evakuaciją iš pastato, įjungusi 3 min nepertraukiamos trukmės skambutį, paskelbė budinti valytoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Darbuotojai ir mokiniai sėkmingai atsarginiais išėjimais per 5 minutes evakavosi iš pastato ir susirinko ekstremalių situacijų valdymo plane numatytoje vietoje – mokyklos stadione.

Read more...

Edukacinė pamoka avių ūkyje

Print
PDF

avisSpalio 17 d. pradinių klasių mokiniai lankėsi Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkyje Dvargaliuose (Biržų r.). Kartus su šeimininkais mus pasitiko draugiškai nusiteikusios avytės. Ūkininkai aprodė ūkį. P)asirodo, jie laiko ir melžiamas avis. Vasarą jos ganosi prie pat namų, kad būtų patogu melžti. Kasdien gaminamus avies pieno sūrius K. Milišiūnienė parduoda pagal užsakymus tiesiai iš ūkio. Sūrių receptus kuria pati. Mėsinės avys taip pat turi savo pirkėjus, atsiranda paklausa ir vilnai.

Read more...

Pasaka ratelio gaudesy

Print
PDF

verpimoSpalio 17 d. klasės bendruomenės valandos metu 1-4 klasių mokiniai sulaukė viešnių. Vaikus aplankė Papilio padalinio bibliotekininkė Jolita Banienė ir savanorė Dalia. Viešnios vedė edukacinį užsiėmimą „Lietuviška pasaka ratelio gaudesy". Mokiniai buvo supažindinti su senoviniais amatais ir pasakų sekimo tradicijomis. Prie verpimo ratelio klausėsi sekamos pasakos, ją aptarė. Paskui buvo įdomu apžiūrėti parodėlę "Iš močiutės skrynios", išlyginti lininį rankšluostį be lygintuvo, nusipinti apyrankę iš vilnonių siūlų.

Read more...

Rudenėlio turtai

Print
PDF

ezysPuikus rudens oras, spalvingas lapų kilimas taip ir kviečia į lauką. Tad ,,Boružiukų" grupės vaikučiams ir tėveliams auklėtojos pasiūlė praleisti gamtoje ir pririnkti įvairių gamtinių medžiagų. Smagu buvo matyti, kaip spalio 12 – osios rytą, mažieji boružiukai tempė į grupę rudenėlio turtą: vienų maišelyje slėpėsi kaštonai, kitų - gilės, trečių – kankorėžiai, lapai ir pan. ,,Ryto ratuko" metu apžiūrėję suneštą ,,turtą", aptarėme, ką būtų galima iš jo sukurti. Pasiūlymų buvo įvairių, tačiau nutarėme, kad šių gražių rudeniškų dienų, dar kitaip vadinamų „Bobų vasara", skelbėjas yra VORAS, nes jis tarp medžių audžia tinklus, draiko voratinklius ir leidžia džiaugtis saulute.

Read more...

Kūrėjų mugė „Do It Yourself"

Print
PDF

robot2Spalio 8-9 d. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Aušros" pagrindinėje mokykloje vykusioje kūrėjų mugėje „Do It Yourself". Idėja įgyvendinti tokio pobūdžio veiklą Biržuose kilo VšĮ „Inžinerijos mokyklos" vadovui D. Barkauskui. Jis, pasikvietęs bendraminčius, kūrybingus ir iniciatyvius „Meškėnų laboratorijos" narius, turinčius įgūdžių, praktinės ir darbinės patirties tokiose skirtingose srityse kaip dizainas, menai, architektūra, inžinerija ir švietimas, skatino mokinius daugiau domėtis skaitmeninio apdirbimo technologijomis, jų panaudojimo galimybėmis.

Read more...