Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

STEAM

Print
PDF

steam_logotipasIkimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė dalyvavo respublikiniame projekte „STEAM ═ muzika + matematika + konstravimas" (org. Kauno lopšelis - darželis „Girinukas"). Projekto tikslas- integruoti muzikos, matematikos, gamtos pažinimo, ekologijos ir kitų disciplinų elementus ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdyme. Vaikai susipažino su muzikos ženklais, gamino natas, o paskui naudodami turimas technologijas, gamtos ir antrines žaliavas, žaislus, buities daiktus, kūrė instrumentus, kuriais galėtų muzikuoti. Projektas ugdė vaikų kūrybiškumą, mokė ekologijos (natas vaikai gamino iš panaudotų jogurtų indelių), konstravimo, technologijų integravimo metodo, kuris skatina naudojant aplinkoje esančius daiktus, kūrybiškai mokytis.

Read more...

Užėmė III vietą!

Print
PDF

exlibrisBiržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos organizuotame konkurse „Ką žinai apie 2021 metų vaikų knygų penketuką" mūsų komandos merginos užėmė III vietą!

Read more...

Aplankė Amsis

Print
PDF

amsisDarželio vaikučius aplankė policijos pareigūnė ir šuniukas Amsis. Policininkė priminė vaikams apie saugų elgesį kelyje, dovanojo vaikučiams liemenių ir skatino jas dėvėti. Taip pat paaiškino vaikams, kad nereikia pasitikėti svetimais žmonėms, neimti iš jų daiktų, nesėsti į nepažįstamo žmogaus vairuojamą automobilį. Šuniukas Amsis atsakė į vaikų klausimus, smagiai žaidė ir dūko kartu su vaikais, kurie glostė ir džiaugėsi šuniuku bei kvietė atvažiuoti į jų namus.

Read more...

STEAM

Print
PDF

steam_logotipasMatematika+menai+IT= STEAM - tokia formule galima apibūdinti vieną iš savaitės „Kas slepiasi mūsų spintose?" veiklų „Šlepečių paradą". Jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai lygino savo šlepetes, batukus, dėliojo pagal dydį, ieškojo, kur užrašytas batuko dydis, nukopijavo skaičius ant popieriaus. Tada kompiuteriu užrašė ir atspausdino skaičius. Tėveliai taip pat buvo įsitraukę į šią veiklą - turėjo atlikti namų darbus - paruošti „bato" padą. Kai viskas buvo paruošta prasidėjo ilgas kūrybinis procesas: spalvotos medžiagos pasirinkimas, puošybos priemonės ir t.t.

Read more...

TAKSE MIKE

Print
PDF

nordVisa savaitė darželio grupėse buvo skirta Šiaurės šalims - Šiaurės šalių literatūros skaitymo savaitei. Mokytojų padedami vaikučiai susipažino su Šiaurės šalimis, gaublyje ieškojo Kalėdų senelio namų, žvakių šviesoje klausėsi pasakų, iš rankų antspaudų „augino" medžius. Pas vaikus atplaukė ruonių šeima, vaikai juos dėliojo nuo mažiausio iki didžiausio. Jungtinės grupės vaikai kartu su mokytoja Dalia Karosiene taip pat visą savaitę domėjosi Šiaurės šalimis: kartu su vaikais darė tų šalių vėliavas, domėjosi šiaurėje gyvenančiais gyvūnais, juos spalvino, atsineštus iš namų baltos spalvos žaisliukus „slėpė sniege".

Read more...

Tolerancija

Print
PDF

toleranceTolerancijos dieną visi pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojais užsiėmė tolerancijos namo projektavimu ir statyba. Kad namas būtų saugus, patikimas ir tinkamas gyventi visiems, reikėjo nuveikti nemažai darbų. Pirmiausia, reikėjo dar kartą prisiminti, kas gi yra ta tolerancija? kodėl ji būtina kiekvienam būsimo namo gyventojui? Nusprendėme „išsisukti" be rimtose knygose rašomų apibrėžimų, todėl patys bandėme pagalvoti: O kokie gi žodžiai telpa kiekvienoje žodžio „tolerancija" raidėje? Antras etapas- namo projektavimas ir statyba. Čia pagalbos ranką ištiesė mokytojai, nes langų montavimui prireikė aštrių įrankių, kuriuos patikėjome suaugusiems. O tada vidaus apdaila, baldai, vonių įrengimai ir... gyventojų įkėlimas. Atrodo jau viskas, tačiau didelis namas turi turėti taisykles. Todėl kūrėme taisykles, kaip gyvensime kartu. Ir paskutinis akcentas- bendra nuotrauka, nes manome, kad išmokome ne tik statyti namą kartu, tačiau ir padėti draugui bei dirbti kartu nesipykstant.

Read more...

Gamta šiaurėje

Print
PDF
siauressalysLapkričio 14 d. buvo skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Šių metų tema – Gamta šiaurėje.
Vaikai prisiminė Šiaurės Europos šalis, susirado jas žemėlapyje. Paskui virtualiai stebėjo ir skaitė knygą „Jei sutiktum lokį", aut. Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup. Tai paveikslėlių knyga, pilna šilto humoro.
Be lokių miškuose gyvena ir kitų žvėrelių. Tai 3-4 klasių mokiniai internete ieškojo informacijos apie žvėrelius: kaip atrodo, kuo minta, kur gyvena... 1-2 klasių mokiniai žvėrelius nupiešė. Paskui vyko pristatymas, po kurio mokinių darbai buvo pakabinti mokyklos stende.
Dieną užbaigė valandėlė gamtoje. Vaikai valandėlę pradėjo sportiniu žaidimu. Paskui pasiskirstė į grupes, kurios gamtoje turėjo surasti ir užrašyti atitikmenis pagal abėcėlę. Lenktyniavo, kurį grupė per nurodytą laiką suras ir užrašys daugiau gamtos daiktų.
Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkusi ir mūsų, ir Šiaurės šalių kultūrose bei pasakojimų tradicijose.

Read more...

...vyniojo mumijas, šėliojo...

Print
PDF

hhNuotaikingas Šiurpadienis jungtinėje ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėje, kurio metu vaikučiai žaidė atminties žaidimą, klijavo moliūgui nosį užrištomis akimis, vyniojo mumijas, šėliojo... ir sulaukėme netikėto svečio - Voro, dalinusio visiems šiurpius saldumynus.

Read more...

Mažos rankelės daro stebuklus

Print
PDF
girl-raking-leavesAuksaspalvis rudenėlis pakvietė vaikučius paieškoti spalvų gamtoje (spalvų pažinimas). Pažaidę spalvotų lapų lietų, vaikai kibo į darbą. Mažos rankelės ir bendras darbas daro stebuklus. Lapų krūvelės greitai buvo sudėtos į maišus ir visų bendru sprendimų pavirto į didelį kirmėliuką ,,INFONTINO''. Vaikai skaičiavo iš kiek dalių sudarytas kūnas, kiek porų kojų.
Kirmėliukas ,,INFONTINO" nusprendė dar rudenio svečiu darželyje pabūti ilgiau. O kodėl ne? Ruduo dar nesibaigė, o ir skubėti nėra kur. Ačiū mokytojai D. Karosienei ir vaikams už geros rudeninės nuotaikos dozę kiekvienam praeinančiam pro darželį.

Read more...

Edukacinė veikla bibliotekoje

Print
PDF

exlibrisSpalio pradžioje 1-3 klasių mokiniai vyko į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką. Ten laukė ne tik knygos, bet ir mielos vaikų skyriaus bibliotekininkės. Jos pasekė lietuvių liaudies pasaką "Jaučio trobelė".

Read more...

"Rudens spalvos"

Print
PDF
spalvos„Prašau priimt šiai šventei puokštę
Iš menančių pavasarį žiedų, -
Tegu jie laimės šypsniu puošia,
Po jais paslėptą džiaugsmą Jums randu".

Read more...

Rugsėjo 1-oji

Print
PDF

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kasmet, pradedame naujuosius mokslo metus pasiruošę rašyti naują puslapį savo istorijoje.

r20221 r20222

r20223 r20224