Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

STEAM technologijų pamoka "Skanukai paukšteliams"

Print
PDF

steam-logoŽiema džiaugiasi visi, ypač kai sniego labai daug ir galima užsiimti aktyvia veikla lauke. Tačiau paukšteliams nelinksma, nes sunku susirasti maisto. 1-3 kl. mokiniai kartu su mokytoja Jolanta Mulokiene nusprendė atlikti gerą darbą - per technologijų pamoką pagaminti mažiesiems dainorėliams skanukų. Pirmiausia su mokinukais aptarė, kokių sėklų jiems reikės. Tada bandė atpažinti. Po to pasidarė kiekvienas sėklų mišinį, kuriuo padengė prieš tai taukais apteptą popierinį volelį. Skanukus pakabino lauke ant medžio šakų. Skanaus, paukšteliai!

Read more...

I. Simonaitytei 125 metai

Print
PDF

11Sausio 23 d. rašytojai I. Simonaitytei sukako 125 metai. 7-8 kl. mokiniams ši mažosios Lietuvos metraštininkė nėra žinoma, todėl mokyklos bibliotekinink I. Mizarienė, padedama lietuvių kalbos mokytojos E. Blaškevičiūtės, "pažvelgė" į žymios rašytojos gimimo datos paminėjimą netradiciškai. Po trumpos įžangos kiekvienam mokiniui buvo duota I. Simonaitytės citatos pirma pusė. Antrą pusę kiekvienas turėjo susirasti pats. Kitame etape laukė žymios rašytojos citatos interpretacija: „Kaip tu supranti, ką rašytoja turėjo galvoje?"

Read more...

Sausio 13-oji

Print
PDF

s132020Peržiūrėję internete Sausio 13-osios vaizdus prie televizijos bokšto bei vaizdo filmuką "Sausio sniegena'', darželinukai nusprendė patys pastatyti bokštą, "sukrauti" laužą, nupiešti laužo liepsnas ir su tėvelių pagalba surasti ir "užrašyti'' bokšto aukštį. Darbas laukė labai didelis: suskaičiuoti iš kiek dėžių pastatytas bokštas, sudėti dėžes mažėjimo tvarka, palyginti medžio šakeles "laužui" pagal ilgį ir storį ir netgi užrašyti skaičius- bokšto aukštį. "Laužo liepsna'' taip pat pareikalavo darbo: tapymas ant šlapios agro plėvelės, spalvų pažinimas ir įtvirtinimas, "akmenukų'' gamyba iš glamžyto laikraščio, laužavietės įrengimas ...  Visas veiklas susietas su STEAM (matematika ir menai) padėjo vaikučiams "sureguliuoti" mokytoja D. Karosienė ir padėjėja A. Pilkauskienė.

Read more...

Laisvės gynėjų diena

Print
PDF

sausio13nSausio 13-ą, Laisvės gynėjų dieną, pasitikome akcija "Atmintis gyva, nes liudija", mokyklos languose uždegėme žvakutes. Mokytojai vedė trumpą pamoką, primindami mokiniams, kuo ta diena svarbi Lietuvai ir kiekvienam lietuviui. Po pamokos visi mokiniai ir darželinukai susirinko mokyklos vidiniame kiemelyje, kur degė atminimo laužas. Prie jo darželio vaikučiai šoko ir dainavo apie lietuvaičius - mergaitę ir berniuką, vyresnių klasių mokiniai dainavo patriotines dainas, skambėjusias tą įsimintiną Sausio 13-ą.

Read more...

Karnavalas miške

Print
PDF

kma1Kalėdinį kaukių ir pasirodymų karnavalą šiemet iškeitėme į "pobūvį" Šilelio aikštelėje. Tačiau visi kiti tradicinio karnavalo "atributai" liko - Kalėdų Senelis, Snieguolė, dovanos, šokiai ir daug eglučių, kurias puošėme miško žvėreliams morkomis, bulvėmis ir burokėliais.Šiltai ir šventiškai pasitikusi šilelio aikštelė su liepsnojančiu laužu, degančiomis lemputėmis ir skambančia kalėdine muzika atrodė tarsi mažas Kalėdų miestelis. Šokome, vaišinomės ir džiaugėmės žiema, kol šaltukas neišvaikė visų namo.

Read more...

"Linksmoji nata"

Print
PDF

nat5Pradinių klasių mokiniai paskutinę dieną prieš atostogos skyrė gražiausioms metų šventėms. Diena prasidėjo koncertu, kuriame skambėjo dainavimo studijos "Linksmoji nata" (mokyt. I. Staskonienė) atliekamos dainos, buvo daug šokių, muzikos, sveikinimų, linkėjimų ir šventinio šurmulio. Mokytoja R. Lapeikienė visus pradinukus pakvietė į kalėdinį žaidimą. Komandomis susėdę pradinukai galvojo šventinius žodžius iš žodžio KALĖDOS raidžių, spėjo mįsles, imitavo kalėdinius veikėjus, sveikino šalia sėdintį sveikinime pavartodami jo vardo pirmąją raidę, būrėsi, ką atneš ateinantys metai ir valgė pačių papuoštus imbierinius sausainius. Šventės ateina ir pasitikti jas su gera nuotaika tiesiog privaloma.

Read more...

Kalėdinė-edukacinė išvyka

Print
PDF

santKalėdinė-edukacinė pradinukų išvyka į Biržus. Vaikai susitiko su Kalėdų seneliu ir Snieguole. Snieguolė papasakojo, kokius darbus dirba senelis kartu su nykštukais prieš Kalėdas. Kalėdų senelis išklausė vaikų padeklamuotus eilėraščius. Mokiniai aplankė ir Biržų miesto Kalėdinę eglutę, pasidžiaugė šventišku miesto vaizdu.

Read more...

Pasiruošimas Kalėdoms

Print
PDF

pk5Artėjant Kalėdoms darželinukai labai aktyviai joms ruošėsi. Jungtinė ikimokyklinė ir priešmokyklinė ugdymo grupė kartu su mokyt. D. Karosiene Kalėdų proga tėveliams ruošė dovanas, linkėdami jiems būti kaip pingvinas - drąsiai pasivolioti sniege ir nesušalti, sočiai pavalgyti ... žuvies ir mylėti savo pingviniukus, nes vaikai - brangiausias turtas. Pasiruošimas Kalėdoms - tai ne tik dekoracijos, tai ir kalėdiniai valgiai. Yra dalykų, be kurių sunku įsivaizduoti Kalėdinį stalą, ypač kai skaniausia yra tai, kas saldu. Lopšelio grupės vaikučiai kartu su mokyt. D. Sudeikyte mokėsi kepti imbierinius sausainius ir juos dekoruoti.

Read more...

"Lengva būti geram"

Print
PDF

chhelpAkcija "Lengva būti geram" baigėsi. Visos saldžios gėrybės, knygos, pradinukų pagaminti Kalėdiniai atvirukai, kryžiažodžių žurnalai ir kalėdinės dainos "nužygiavo" į O. Milienės senelių namus. Gerumo eiseną vedė Kalėdų senelis. "Geriausias būdas prisiminti gerus darbus - juos kartoti" (E. Bekonas), todėl šiemet gerumo akcija vėl senelių namuose. Gruodžio pirmąją prasidėjusi akcija, kuri tęsėsi tris savaites, parodė, kad mokiniai nori ir gali "padovanoti" Kalėdinį stebuklą šalia esančiam, kad Kalėdos - tikra gerumo, dosnumo ir dovanojimo šventė.

Read more...

Kalėdinė lauko arbatinė

Print
PDF

chteaPrieškalėdinis laikotarpis- gerų darbų, naujų idėjų ir įvairių akcijų metas. Artėjančios šventės kviečia skleisti kalėdinę nuotaiką, džiaugtis, bendrauti bei jaukiai ir maloniai leisti laiką drauge. Tai puikus metas pasirūpinti ir ne tik savo fizine, tačiau ir dvasine sveikata. Kalėdų laukimas, sniegas ir mirganti eglutė - viskas kartu tiesiog kviečia kuo daugiau laiko praleisti ne klasėje, o už jos ribų. Taip gimė idėja įkurti Nemunėlio Radviliškio mokyklos vidiniame kiemelyje "Kalėdinę lauko arbatinę", kurioje dvi pertraukas per dieną visa mokyklos bendruomenė geria arbatą. O prie garuojančio arbatos puodelio atsiranda ir visa kita- sausainis, šaldyta uoga, pokalbis, jumoras ir tas nenusakomai malonus bendrystės jausmas kartu su tyliai kvėpuojančiu Kalėdų laukimu.

Read more...

Zipio draugai

Print
PDF

zipiodraugai"Zipio draugai" tarptautinė programa, kurios tikslas padėti 5-7 metų vaikams išmokti lengviau įveikti kasdienius sunkumus. Programa siekiama pagerinti vaikų emocinę savijautą, padėti jiems įgyti gebėjimų įveikti socialinius ir emocinius sunkumus. Programą sudaro 6 dalys, o atskirą dalį 4 valandėlės. Mokytojos L. Kučinskaitės vedamas valandėles lanko 6 priešmokyklinio amžiaus vaikai. Programos dalyviai įsikūrė Zipio kambarėlį, kuriame susirenka pabendrauti, paskaityti pasakojimą apie vabaliuką Zipį ir jo draugus, kurie susiduria su visiems gerai pažįstamomis situacijomis- jie liūdi ir pavydi, draugauja ir pykstasi, geba vėl pasijusti gerai. Vaikai padarė pašto dėžutę, į kurią Zipis atsiunčia įvairių užduotėlių.

Read more...

STEAM

Print
PDF

steam-logoSTEAM veiklos vis aktyviau "veržiasi" į mokyklų ir darželių gyvenimą. Šį kartą STEAM ekspermentas, kurį atliko priešmokyklinukai. Vaikai išsiaiškino, kaip dantų pasta apsaugo dantis nuo ėduonies, o taip pat, kad kiaušinio lūkštas panašus į dantų emalį, nes turi daug kalcio. Į actą vaikai pamerkė du kiaušinius, visiškai padengtus dantų pasta, ir du, kuriuos dantų pasta tik pusiau dengė, bei du kiaušinius be pastos. Vaikai iš karto pastebėjo, kad ant kiaušinių, kurie nėra padengti dantų pasta, atsiranda burbuliukai.

Read more...