Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Karnavalas miške

Print
PDF

kma1Kalėdinį kaukių ir pasirodymų karnavalą šiemet iškeitėme į "pobūvį" Šilelio aikštelėje. Tačiau visi kiti tradicinio karnavalo "atributai" liko - Kalėdų Senelis, Snieguolė, dovanos, šokiai ir daug eglučių, kurias puošėme miško žvėreliams morkomis, bulvėmis ir burokėliais.Šiltai ir šventiškai pasitikusi šilelio aikštelė su liepsnojančiu laužu, degančiomis lemputėmis ir skambančia kalėdine muzika atrodė tarsi mažas Kalėdų miestelis. Šokome, vaišinomės ir džiaugėmės žiema, kol šaltukas neišvaikė visų namo.

Read more...

"Linksmoji nata"

Print
PDF

nat5Pradinių klasių mokiniai paskutinę dieną prieš atostogos skyrė gražiausioms metų šventėms. Diena prasidėjo koncertu, kuriame skambėjo dainavimo studijos "Linksmoji nata" (mokyt. I. Staskonienė) atliekamos dainos, buvo daug šokių, muzikos, sveikinimų, linkėjimų ir šventinio šurmulio. Mokytoja R. Lapeikienė visus pradinukus pakvietė į kalėdinį žaidimą. Komandomis susėdę pradinukai galvojo šventinius žodžius iš žodžio KALĖDOS raidžių, spėjo mįsles, imitavo kalėdinius veikėjus, sveikino šalia sėdintį sveikinime pavartodami jo vardo pirmąją raidę, būrėsi, ką atneš ateinantys metai ir valgė pačių papuoštus imbierinius sausainius. Šventės ateina ir pasitikti jas su gera nuotaika tiesiog privaloma.

Read more...

Kalėdinė-edukacinė išvyka

Print
PDF

santKalėdinė-edukacinė pradinukų išvyka į Biržus. Vaikai susitiko su Kalėdų seneliu ir Snieguole. Snieguolė papasakojo, kokius darbus dirba senelis kartu su nykštukais prieš Kalėdas. Kalėdų senelis išklausė vaikų padeklamuotus eilėraščius. Mokiniai aplankė ir Biržų miesto Kalėdinę eglutę, pasidžiaugė šventišku miesto vaizdu.

Read more...

Pasiruošimas Kalėdoms

Print
PDF

pk5Artėjant Kalėdoms darželinukai labai aktyviai joms ruošėsi. Jungtinė ikimokyklinė ir priešmokyklinė ugdymo grupė kartu su mokyt. D. Karosiene Kalėdų proga tėveliams ruošė dovanas, linkėdami jiems būti kaip pingvinas - drąsiai pasivolioti sniege ir nesušalti, sočiai pavalgyti ... žuvies ir mylėti savo pingviniukus, nes vaikai - brangiausias turtas. Pasiruošimas Kalėdoms - tai ne tik dekoracijos, tai ir kalėdiniai valgiai. Yra dalykų, be kurių sunku įsivaizduoti Kalėdinį stalą, ypač kai skaniausia yra tai, kas saldu. Lopšelio grupės vaikučiai kartu su mokyt. D. Sudeikyte mokėsi kepti imbierinius sausainius ir juos dekoruoti.

Read more...

"Lengva būti geram"

Print
PDF

chhelpAkcija "Lengva būti geram" baigėsi. Visos saldžios gėrybės, knygos, pradinukų pagaminti Kalėdiniai atvirukai, kryžiažodžių žurnalai ir kalėdinės dainos "nužygiavo" į O. Milienės senelių namus. Gerumo eiseną vedė Kalėdų senelis. "Geriausias būdas prisiminti gerus darbus - juos kartoti" (E. Bekonas), todėl šiemet gerumo akcija vėl senelių namuose. Gruodžio pirmąją prasidėjusi akcija, kuri tęsėsi tris savaites, parodė, kad mokiniai nori ir gali "padovanoti" Kalėdinį stebuklą šalia esančiam, kad Kalėdos - tikra gerumo, dosnumo ir dovanojimo šventė.

Read more...

Kalėdinė lauko arbatinė

Print
PDF

chteaPrieškalėdinis laikotarpis- gerų darbų, naujų idėjų ir įvairių akcijų metas. Artėjančios šventės kviečia skleisti kalėdinę nuotaiką, džiaugtis, bendrauti bei jaukiai ir maloniai leisti laiką drauge. Tai puikus metas pasirūpinti ir ne tik savo fizine, tačiau ir dvasine sveikata. Kalėdų laukimas, sniegas ir mirganti eglutė - viskas kartu tiesiog kviečia kuo daugiau laiko praleisti ne klasėje, o už jos ribų. Taip gimė idėja įkurti Nemunėlio Radviliškio mokyklos vidiniame kiemelyje "Kalėdinę lauko arbatinę", kurioje dvi pertraukas per dieną visa mokyklos bendruomenė geria arbatą. O prie garuojančio arbatos puodelio atsiranda ir visa kita- sausainis, šaldyta uoga, pokalbis, jumoras ir tas nenusakomai malonus bendrystės jausmas kartu su tyliai kvėpuojančiu Kalėdų laukimu.

Read more...

Zipio draugai

Print
PDF

zipiodraugai"Zipio draugai" tarptautinė programa, kurios tikslas padėti 5-7 metų vaikams išmokti lengviau įveikti kasdienius sunkumus. Programa siekiama pagerinti vaikų emocinę savijautą, padėti jiems įgyti gebėjimų įveikti socialinius ir emocinius sunkumus. Programą sudaro 6 dalys, o atskirą dalį 4 valandėlės. Mokytojos L. Kučinskaitės vedamas valandėles lanko 6 priešmokyklinio amžiaus vaikai. Programos dalyviai įsikūrė Zipio kambarėlį, kuriame susirenka pabendrauti, paskaityti pasakojimą apie vabaliuką Zipį ir jo draugus, kurie susiduria su visiems gerai pažįstamomis situacijomis- jie liūdi ir pavydi, draugauja ir pykstasi, geba vėl pasijusti gerai. Vaikai padarė pašto dėžutę, į kurią Zipis atsiunčia įvairių užduotėlių.

Read more...

STEAM

Print
PDF

steam-logoSTEAM veiklos vis aktyviau "veržiasi" į mokyklų ir darželių gyvenimą. Šį kartą STEAM ekspermentas, kurį atliko priešmokyklinukai. Vaikai išsiaiškino, kaip dantų pasta apsaugo dantis nuo ėduonies, o taip pat, kad kiaušinio lūkštas panašus į dantų emalį, nes turi daug kalcio. Į actą vaikai pamerkė du kiaušinius, visiškai padengtus dantų pasta, ir du, kuriuos dantų pasta tik pusiau dengė, bei du kiaušinius be pastos. Vaikai iš karto pastebėjo, kad ant kiaušinių, kurie nėra padengti dantų pasta, atsiranda burbuliukai.

Read more...

Gerumo žibintai

Print
PDF

lampGerumas - tai gebėjimas dalytis rūpesčiu ir teigiamais jausmais su kitais. Jausdamiesi geri ir gerai, vaikai išmoksta pamilti save tokius, kokie jie yra, o taip pat ir kuria geresnį pasaulį. Tad, kad tas gėris mus suptų visur, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupės vaikai kūrė gerumo žibintus.Taip jie prisijungė prie Biržų m. v.d. ,,Ąžuoliukas'' vykdomo projekto ,,GERUMO ŽIBINTAS''.

Read more...

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Print
PDF

TanzLietPenktadienį 7-8 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje anglų k. pamokoje. Praėjusiais mokslo metais dabartiniai 8-okai turėjo pamoką su Danijoje besimokančia biržiete apie tai, ką gali padaryti žmogus, jeigu jis turi tikslą gyvenime. Šiais mokslo metais pamokoje dalyvavo ne ji viena, tačiau trys savanoriaujantys Afrikoje žmonės. Rugsėjo 13 dieną du prancūzai ir viena lietuvė (Jurgita) atskrido į Tanzaniją, Rytų Afrikos valstybę Indijos vandenyno pakrantėje, dirbti savanoriais organizacijoje „Selfless solutions" („Nesavanaudiški sprendimai"). Organizacija įgyvendina daug projektų Afrikoje ir vienas iš jų „Watoto Project", kurio misija- suteikti vaikams galimybę mokytis, padėti jiems patenkinti pagrindinius poreikius. Visi savanoriaujantys Afrikoje turi vieną tikslą- įgyti vertingų įgūdžių dirbant svarbų Afrikos bendruomenėms darbą, todėl vykti savanoriauti kviečiami ne tie, kurie nori tiesiog gerai praleisti atostogas ar pasidaryti gražių nuotraukų, o motyvuoti, iniciatyvūs, kūrybingi ir siekiantys pokyčių pasaulyje žmonės.

Read more...

Apie dantukų priežiūrą

Print
PDF

dentalSveikatos priežiūros specialistė VYTAUTĖ, vaikams pravedė įdomų užsiėmimą apie dantukų priežiūrą. Vaikai sužinojo, kad ir dantukai turi vardus, ką kiekvienas dantukas ,,dirba'' burnoje kai kramto. Kad būtų stiprūs, dantukai turi dar ir mankštintis, daug kramtyti, draugauti su dantų šepetuku ir pasta, valgyti daržoves, bet kartais galima ir pasmaližiauti saldumynais, tik saikingai. Pasiklausę dantukų pasakos, vaikai atliko spalvinimo užduotėles. Lopšelio grupės vaikams ypač patiko didelis dantų šepetukas, kurį jie norėjo išbandyti, bei tai, kad vietoj iškritusių pieninių dantukų užaugs tikri ir tvirti dantys.

Read more...

STEAM

Print
PDF

steamlSTEAM pamokos tampa vis populiaresnės. Jomis siekiama ugdyti problemų sprendimo ir kritinio mąstymo gebėjimus. Lietuvių kalbos STEAM pamoka trečiokams penktadienį pasirodė geriausia. Joje perskaitęs duotą instrukciją kiekvienas turėjo iš duotų medžiagų pats pasigaminti muilo burbulų tirpalą ir išpūsti didelio burbulo viduje vieną, du ar tris burbulus. Pasaulio rekordas yra dešimt burbulų. Didžiausias trečiokų rekordas- 4 burbulai.

Read more...