Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Bendravimo ir bendradarbiavimo įtaka mokinių mokymosi sėkmei

Print
PDF

nemunelioradviliskioherbas150px-kalvarija_coaSpalio 22 d. mokykloje lankėsi grupė Kalvarijos savivaldybės pedagogų, kurie domėjosi mūsų mokyklos patirtimi, kurią galėtų pritaikyti savo savivaldybėje. 2017 m. mokykloje buvo atliktas NMVA išorės vertinimas, kurio metu 4 (labai gerai) lygiu įvertinta mokyklos tinklaveika, tad mokykla nutarė pasidalyti patirtimi, kaip kurti ugdymo procesą, grįstą bendravimo ir bendradarbiavimo sėkme.

Read more...

Civilinės saugos funkcinės pratybos

Print
PDF

civilSpalio 19 dieną mokykloje pakvipo dūmais - vyko civilinės saugos funkcinės pratybos tema ,,Mokyklos administracijos, darbuotojų ir mokinių veiksmai, kilus gaisrui", kurių tikslas – praktiškai patikrinti mokinių ir mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro metu. Vos prasidėjus antrai pamokai II mokyklos pastato aukšte, prie muzikos klasės, buvo imituotas gaisro židinys. Apie evakuaciją iš pastato, įjungusi 3 min nepertraukiamos trukmės skambutį, paskelbė budinti valytoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Darbuotojai ir mokiniai sėkmingai atsarginiais išėjimais per 5 minutes evakavosi iš pastato ir susirinko ekstremalių situacijų valdymo plane numatytoje vietoje – mokyklos stadione.

Read more...

Edukacinė pamoka avių ūkyje

Print
PDF

avisSpalio 17 d. pradinių klasių mokiniai lankėsi Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkyje Dvargaliuose (Biržų r.). Kartus su šeimininkais mus pasitiko draugiškai nusiteikusios avytės. Ūkininkai aprodė ūkį. P)asirodo, jie laiko ir melžiamas avis. Vasarą jos ganosi prie pat namų, kad būtų patogu melžti. Kasdien gaminamus avies pieno sūrius K. Milišiūnienė parduoda pagal užsakymus tiesiai iš ūkio. Sūrių receptus kuria pati. Mėsinės avys taip pat turi savo pirkėjus, atsiranda paklausa ir vilnai.

Read more...

Pasaka ratelio gaudesy

Print
PDF

verpimoSpalio 17 d. klasės bendruomenės valandos metu 1-4 klasių mokiniai sulaukė viešnių. Vaikus aplankė Papilio padalinio bibliotekininkė Jolita Banienė ir savanorė Dalia. Viešnios vedė edukacinį užsiėmimą „Lietuviška pasaka ratelio gaudesy". Mokiniai buvo supažindinti su senoviniais amatais ir pasakų sekimo tradicijomis. Prie verpimo ratelio klausėsi sekamos pasakos, ją aptarė. Paskui buvo įdomu apžiūrėti parodėlę "Iš močiutės skrynios", išlyginti lininį rankšluostį be lygintuvo, nusipinti apyrankę iš vilnonių siūlų.

Read more...

Rudenėlio turtai

Print
PDF

ezysPuikus rudens oras, spalvingas lapų kilimas taip ir kviečia į lauką. Tad ,,Boružiukų" grupės vaikučiams ir tėveliams auklėtojos pasiūlė praleisti gamtoje ir pririnkti įvairių gamtinių medžiagų. Smagu buvo matyti, kaip spalio 12 – osios rytą, mažieji boružiukai tempė į grupę rudenėlio turtą: vienų maišelyje slėpėsi kaštonai, kitų - gilės, trečių – kankorėžiai, lapai ir pan. ,,Ryto ratuko" metu apžiūrėję suneštą ,,turtą", aptarėme, ką būtų galima iš jo sukurti. Pasiūlymų buvo įvairių, tačiau nutarėme, kad šių gražių rudeniškų dienų, dar kitaip vadinamų „Bobų vasara", skelbėjas yra VORAS, nes jis tarp medžių audžia tinklus, draiko voratinklius ir leidžia džiaugtis saulute.

Read more...

Kūrėjų mugė „Do It Yourself"

Print
PDF

robot2Spalio 8-9 d. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Aušros" pagrindinėje mokykloje vykusioje kūrėjų mugėje „Do It Yourself". Idėja įgyvendinti tokio pobūdžio veiklą Biržuose kilo VšĮ „Inžinerijos mokyklos" vadovui D. Barkauskui. Jis, pasikvietęs bendraminčius, kūrybingus ir iniciatyvius „Meškėnų laboratorijos" narius, turinčius įgūdžių, praktinės ir darbinės patirties tokiose skirtingose srityse kaip dizainas, menai, architektūra, inžinerija ir švietimas, skatino mokinius daugiau domėtis skaitmeninio apdirbimo technologijomis, jų panaudojimo galimybėmis.

Read more...

Dalyvavo „Auksinės krivūlės" apdovanojimų ceremonijoje

Print
PDF

krivuleSpalio 12 d. minint Lietuvos vietos savivaldos dieną, Biržų rajono savivaldybės mero V. Valkiūno kvietimu, mokyklos direktorė E. Timukienė kartu su grupe Biržų švietimo įstaigų vadovų dalyvavo Vilniuje vykusioje „Auksinės krivūlės" apdovanojimų ceremonijoje. Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės" apdovanojimų metu visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbė 17 Lietuvos savivaldybių.

Read more...

Aplankė laboratoriją MoboLab

Print
PDF

mobolabsSpalio 11 d. mūsų mokyklos devintokai ir dešimtokai kartu su matematikos mokytoja G. Zlotkiene lankėsi Biržų ,,Saulės" gimnazijoje vykusioje mobilioje tyrinėjimų laboratorijoje. Mokiniams vaizdžiai buvo papasakota, kaip pasirenkama tyrinėjimų sritis, apie infraraudonuosius spindulius. Sužinojo, kodėl dėl mažos srovės lemputė neužsidega, bet, palietus ranka, lemputė užsidega. Kodėl žaibas būna pavasarį, o ne žiemą. Apžiūrėjome filmavimo kamerą, kuri nufilmuoja 750 000 kadrų per sekundę (palyginimui: naujieji mobilieji telefonai- apie 1000 kadrų per sekundę).

Read more...

Projektas „Kūrybinės patirtys"

Print
PDF

we-value-the-artsSpalio 10 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Biržų ŠPT vykusiame projekte „Kūrybinės patirtys", kurį organizavo Biržų „Saulės" gimnazija. Užsiėmimai vyko dviem etapais. Teorinis ir praktinis užsiėmimas „Emocinės būsenos įtaka kūrybai", kurį vedė psichologė A. Dagytė. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik kūrė, bet ir mokėsi analizuoti savo ir kito darbą, ieškojo problemų sprendimo būdų.

Read more...

Viešnagė Karaliaus Mindaugo husarų batalione

Print
PDF

pajherbSpalio 10 dieną 9-10 klasių mokiniai, kartu su mokytojais Audrone Grigiene ir Viliumi Venckūnu viešėjo Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžio rajone. Čia vyko Lietuvos kariuomenės atvirų durų diena. Renginyje dalyvavo apie 100 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mokiniai susipažino su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos struktūra, kariniais laipsniais, karių, atliekančių būtinąją tarnybą, socialinėmis garantijomis, gyvenimo sąlygomis, laisvalaikio užimtumu. Aplankėme patalpas, kuriose gyvena kariai, bendravome su naujai į tarnybą pašauktais jaunuoliais.

Read more...