Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Aplankė laboratoriją MoboLab

Print
PDF

mobolabsSpalio 11 d. mūsų mokyklos devintokai ir dešimtokai kartu su matematikos mokytoja G. Zlotkiene lankėsi Biržų ,,Saulės" gimnazijoje vykusioje mobilioje tyrinėjimų laboratorijoje. Mokiniams vaizdžiai buvo papasakota, kaip pasirenkama tyrinėjimų sritis, apie infraraudonuosius spindulius. Sužinojo, kodėl dėl mažos srovės lemputė neužsidega, bet, palietus ranka, lemputė užsidega. Kodėl žaibas būna pavasarį, o ne žiemą. Apžiūrėjome filmavimo kamerą, kuri nufilmuoja 750 000 kadrų per sekundę (palyginimui: naujieji mobilieji telefonai- apie 1000 kadrų per sekundę).

Read more...

Projektas „Kūrybinės patirtys"

Print
PDF

we-value-the-artsSpalio 10 d. mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Biržų ŠPT vykusiame projekte „Kūrybinės patirtys", kurį organizavo Biržų „Saulės" gimnazija. Užsiėmimai vyko dviem etapais. Teorinis ir praktinis užsiėmimas „Emocinės būsenos įtaka kūrybai", kurį vedė psichologė A. Dagytė. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik kūrė, bet ir mokėsi analizuoti savo ir kito darbą, ieškojo problemų sprendimo būdų.

Read more...

Viešnagė Karaliaus Mindaugo husarų batalione

Print
PDF

pajherbSpalio 10 dieną 9-10 klasių mokiniai, kartu su mokytojais Audrone Grigiene ir Viliumi Venckūnu viešėjo Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžio rajone. Čia vyko Lietuvos kariuomenės atvirų durų diena. Renginyje dalyvavo apie 100 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mokiniai susipažino su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos struktūra, kariniais laipsniais, karių, atliekančių būtinąją tarnybą, socialinėmis garantijomis, gyvenimo sąlygomis, laisvalaikio užimtumu. Aplankėme patalpas, kuriose gyvena kariai, bendravome su naujai į tarnybą pašauktais jaunuoliais.

Read more...

Savivaldos diena „Rudens spalvos"

Print
PDF

bbLietingą ir vėsų spalio 5-ios rytą mokykla prisipildė šypsenų, gėlių ir muzikos akordų – su Tarptautine mokytojų diena sveikinimo dešimtokai. Šią dieną mokytojų kasdieninį darbą perėmė devintokai ir dešimtokai. Santa ir Viltė kūrė muzikinį projektą su pirmokais ir trečiokais, Viktorija ir Rugilė - su antrokais ir ketvirtokais, Jonas ir Rokas išmėgino kulinarinius gebėjimus, Rasa ir Faustas – matematinius, Osvaldas, Laurynas ir Augustas su darželinukais loginius, o Erika ir Marta tiesiog bandė pamaitinti mažiukus ... manų koše.

Read more...

Greitesni už vėją

Print
PDF

guv2018Spalio 4 dieną ikimokyklinio skyriaus vaikai kaip ir kasmet pakvietė savo šeimos narius į tradicinę netradicinio sporto popietę ,,Greitesni už vėją''. Kaip ir dera sportininkams, pirmiausia jie pasimankštino pagal dainelę ,,Yra tokia diena'' . Po to pasiskirstė į ,,Raudonųjų'' ir ,,Žaliųjų'' komandas, sugalvojo šūkius: ,,Nugalėsim'' ir ,,Varom'' bei iš bulvių juos sudėliojo.

Read more...

Dailės pleneras „Rudens etiudas"

Print
PDF

rudddRugsėjo 21 d. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Biržų pilies teritorijoje vykusiame dailės plenere „Rudens etiudas", kurį organizavo Biržų „Saulės" gimnazija. Plenere dalyvavo visų rajono mokyklų mokiniai, tai puiki proga ne tik piešti gamtoje, bet ir bendrauti, bendradarbiauti, pasisemti idėjų. Mokiniai grįžo puikios nuotaikos. Nupiešti piešiniai eksponuojami parodoje Biržų ŠPT.

Read more...

Minėjo Europos kalbų dieną

Print
PDF

kalbosRugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Europos kalbų dienos paminėjimas buvo organizuotas ir mūsų mokykloje anglų kalbos pamokų metu.

Read more...

Popiežiaus Pranciškaus paliestos vaikų širdys

Print
PDF

vatRugsėjo 22-osios rytą popiežiaus Pranciškaus palaimintasis savaitgalis nuvilnijo per mūsų šalį. Istorinis įvykis, kurio dalyviais tapo ir Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai – Rasa Indrikaitė, Žemyna Vitinšaitė, Rugilė Pilkauskaitė, Viktorija Jurėnaitė, Rokas Pilkauskas, Jonas Mulokas bei tikybos mokytoja Sandra Balodytė. Jie įsijungė į didelį būrį jaunuolių iš viso rajono, vykstančių į susitikimą su popiežiumi.

Read more...

Minėjome Baltų vienybės dieną

Print
PDF

baltJau treji metai kaip rugsėjo 21-ąją, trys mokyklos: Biržų „Aušros", Nemunėlio Radviliškio bei Skaitskalnės vidurinė mokykla kartu švenčia ypatingą datą – Baltų vienybės dieną. Ši diena liudija apie 1236 m. rugsėjo 22 d. vykusį Saulės mūšį, kai susivienijusios baltų gentys nugalėjo Kalavijuočių ordiną. Tuomet visam pasauliui buvo įrodyta, kad vienybė ir pasiaukojimas yra pagrindinės mūsų vertybės.

Read more...

Pilietinė akcija „Atminties kelias"

Print
PDF

dovydRugsėjo 23-oji Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiais metais minimos 75-ios Vilniaus geto likvidavimo metinės. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gyveno daugiau nei 200 tūkstančių žydų. Vokiečių okupacijos metais daugiau kaip 90 procentų žydų buvo sunaikinta.

Read more...