Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

,,Atvirų durų diena''.

Print
PDF

pologoKovo 21 dieną 9-10 klasių mokiniai drauge su Biržų rajono policijos komisariato pareigūne Vita Andžiene ir karjeros ugdymui vadove Zita Beliakiene dalyvavo Panevėžio apskrities policijos komisariate vykusiame renginyje ,,Atvirų durų diena''. Mokiniai susipažino su pareigūnų darbo ypatybėmis, policininko profesija, reikalavimais ir stojimo sąlygomis, išgirdo kursantų įspūdžius, pamatė ginkluotę ir policijos ekspertų tyrimų įrangą. Turėjo galimybę pasimatuoti pareigūno uniformą, iš arčiau apžiūrėti Kelių policijos tarnybos ir mobiliojo būrio automobilius, stebėti policijos kinologų pasirodymą su tarnybiniais šunimis.

Read more...

Dalyvavome festivalyje „Sėjau rūtą"

Print
PDF

srsmKovo 20 d. mūsų mokyklos ikimokyklinio skyriaus vaikai kartu su mokytojomis A. Križinauskiene, V. Pilkauskiene bei buvusia mokytoja S. Šalkauskiene dalyvavo Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lietuvių liaudies šokių festivalyje „Sėjau rūtą", vykusiame „Aušros" pagrindinėje mokykloje,

Read more...

Gamtos pažinimo pamoka Biržų girioje

Print
PDF

varnen1Nemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje tęsiasi renginiai, skirti Žemės dienai. Kovo 19 dieną 7-9 klasių mokiniai dalyvavo gamtos pažinimo pamokoje Biržų girioje. Pamokos metu Latvelių girininkijos girininkas Algirdas Trybė supažindino mokinius su medžių rūšine įvairove, perinčiomis paukščių rūšimis, inkilų gamyba atskiroms paukščių rūšims.

Read more...

Mokslo-Lab olimpiados penktokams

Print
PDF

mokslolabKas yra Mokslo-Lab olimpiados? Tai Mokslo-Lab olimpiados penktokams: matematikos, lietuvių kalbos ir anglų kalbos! Jas padeda organizuoti ne kas kitas, kaip septintos klasės moksleiviai!

Read more...

Išmaniųjų sistemų kūrimo užsiėmimai

Print
PDF

fablabNemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai šiais mokslo metais turi galimybę lankti VšĮ „Inžinerijos mokyklos" organizuojamą "Išmaniųjų sistemų kūrimo" būrelį, kurį veda Dalius Barkauskas. Užsiėmimų metu mokiniai kuria savo elektronikos projektus, tokius kaip programuojami apsauginiai seifai, automatinės gėlių laistymo sistemos, ar net išmaniojo namo prototipai. Užsiėmimų metu mokiniai mokosi mikrokompiuterių programavimo ir elektronikos subtilybių.

Read more...

Minėjo knygnešio dieną

Print
PDF

knygnesysKovo 15 d. 1-3 klasių mokiniai, minėdami knygnešio dieną, kartu su mokytojomis R. Lapeikienė ir Z. Beliakienė lankėsi Suosto kaime. Kaimo bibliotekoje, kur buvo eksponuojama paroda Knygnešių karaliui Jurgiui Bieliniui, svečius pasitiko Aldona Vėjelienė. Ji papasakojo apie uždraustą spaudą, lietuvišką žodį, lietuvišką knygą ir tuo metu gyvenusį šviesuolį Jurgį Bielinį, jo vaikystę, gyvenimą šeimoje, draudžiamos lietuviškos spaudos gabenimą ir platinimą nebijant piktų kaimynų, caro žandarų, slėptuves ir mirtį.

Read more...

Išvyka į jaunųjų gamtininkų stotį

Print
PDF

panglogoKovo 13 d. 5-7 klasių mokiniai su biologijos mokytoja Audrone Grigiene lankėsi jaunųjų gamtininkų mokykloje Panevėžyje, kur dalyvavo edukacinėse pamokose „Švietimas apie gyvūnų gerovę" ir „Plėšrieji ir vandens paukščiai". Pamokų metu mokiniai susipažino su pagrindiniais gyvūnų poreikiais, žaidė žaidimą- spėlionę „Kas šių daiktų šeimininkas", atliko užduotį „Surask gyvūnui šeimininką", vertino gamtos mokyklos gyvūnų laikymo sąlygas. Antroje užsiėmimo dalyje, dirbdami grupėse, mokėsi atskirti plėšriuosius ir vandens paukščius pagal gyvūno iškamšas, klausėsi paukščių balsų ir įvardino jų pavadinimus.

Read more...

KASP

Print
PDF

kasprinktineKovo 8 d. minint Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną, 7-8 klasės mokiniai apsilankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509 lengvosios pėstininkų kuopos būstinėje Biržuose. Mokiniai buvo supažindinti su kario ekipiruote, maskuote, ginklais, kario tarnyba. Merginos išbandė maskuotės spalvas, o drąsiausios - Gita ir Žemyna - ginklus.

Read more...

Pamoka apie vietovardžių kilmę

Print
PDF

radviliskisSeimo nutarimu, 2019-tieji yra paskelbti Vietovardžių metais. Ta proga pradinių klasių mokiniai kovo 8 d. lankėsi mokyklos muziejuje, kur domėjosi protėvių palikimu-senųjų vietovardžių reikšmėmis. Muziejaus darbuotojas Evaldas Timukas, remdamasis muziejaus fonduose sukauptais dokumentais, su mokiniais aiškinosi Nemunėlio Radviliškio pavadinimo reikšmę, pristatė gyvenviečių, upelių, gatvių, miškų, esančių mūsų gimtosiose apylinkėse vietovardžių istorijas, mokiniai jas papildė tėvų, senelių pasakojimais. Mokiniai sužinojo, kad vietovardžiai atsirado nuo karingų genčių, paukščių, žvėrių pavadinimų, turtingų dvarininkų vardų, jų veiklos. Buvo prisiminti lietuvybės žadintojai A. Smetona, Juozas Tumas - Vaižgantas, A. Sabaliauskas (Žalia Rūta).

Read more...

Pradinukai susipažino su policininko profesija

Print
PDF

pologoKovo 6 d. pradinių klasių mokiniai susitiko su Biržų rajono policijos komisariato Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūne Vita Andžiene. Pareigūnė pademonstravo keletą mokomųjų filmukų apie Lietuvos policijos mokyklą Kaune, kursanto dieną, supažindino su policijos rūšimis, pristatė, ką veikia mobilioji kuopa.

Read more...