Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg
Print
PDF

zipiodraugai„Zipio draugų" programa šiais mokslo metais jau eina į pabaigą. Programos metu vaikai mokėsi atpažinti jausmus, valdyti emocijas, kalbėjo apie tai, kaip lengviau išgyventi netekties jausmą, mokėsi, elgesio nutikus nelaimei ir sužinojo į ką kreiptis pagalbos bei kaip padėti kitiems. Kartu vaikai stengėsi būti draugiškesni, taikiau spręsti kilusius konfliktus. Programos pabaigos proga mokytoja L. Kučinskaitė visiems įteikė po Zipio antspaudą.

Read more...

Sveikiname!

Print
PDF

sveikinBiržų rajono savivaldybės 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurse dalyvavo Emilija Valaitytė, Ugnė Mačiukaitė, Vilmantė Marinskaitė ir Erikas Kalinauskas.

SVEIKINAME Eriką ir Ugnę, kurie konkurse užėmė III vietą. Mokinius paruošė mokytoja R. Lapeikienė.

Read more...

„Zipio draugai"

Print
PDF

zipiodraugaiPriešmokyklinukai aptarė priešpaskutinę programos „Zipio draugai'' dalį, kurios tikslas – lavinti vaikų gebėjimą išgyventi pasikeitimus ir netektis, padėti vaikams priimti tai, kaip gyvenimo dalį. Su vaikais mokytoja Lina Kučinskaitė aptarė jausmus, kuriuos dažniausiai patiria žmonės, išgyvenantys netektį – pyktį ir kaltę. Klausydamiesi apie netektį, ir ypač apie mirtį, vaikai uždavė daug klausimų. Pagal vieną iš programos „Zipio draugai" uždavinių, vaikai turėjo apsilankyti ir kapinėse. Anot programos sumanytojų, apsilankymas kapinėse padeda vaikams geriau suprasti tradicijas, susijusias su žmogaus mirtimi, sužinoti apie kitų žmonių netekties išgyvenimus, apie pagarbą palaidotiems. Šioje neįprastoje vaikams vietoje jie pamatė daugybę įvairiausių senų ir šiuolaikiškų paminklų, skaitė užrašus bei domėjosi paminklų papuošimais, kalbėjo apie lietuvių kapų priežiūros tradicijas.

Read more...

projektas „Žemrausiukai''

Print
PDF

zm0Tradicinis kasmetinis projektas „Žemrausiukai'' prasidėjo. Visi darželio vaikučiai išėjo "į laukus" išravėti braškių ir svogūnų, supurenti dirvą apie augalus lysvėse. Vaikučiai nusprendė šiemet auginti prieskonines žoleles, todėl jau pasėjo krapų, petražolių, dašių, kalendrų ir jau žino, kur jas naudos. Jos bus atiduotos virėjai Astai paskaninti sriubas. Arbatai vaikučiai pasėjo ramunėlių, o aplinkai papuošti ir gėlyčių. Liko tik apsišarvuoti kantrybe ir laukti derliaus.

Read more...

„ES ir Lietuva"

Print
PDF

esltĮ netradicinę istorijos pamoką, protmūšį, skirtą ateinančiai Europos dienai, 5-8 klasės mokinius pakvietė istorijos mokytojas A. Bagdonavičius. Protmūšyje mokiniai, susibūrę į penkias komandas, atsakinėjo į trijų grupių klausimus: TAIP ir NE klausimai, klausimai iš Europos Sąjungos istorijos ir klausimai tema „ES ir Lietuva".

Read more...

,,Margučių dirbtuvėlės'

Print
PDF

marguciaiJungtinėje ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėje veikė STEAM ,,Margučių dirbtuvėlės'', kurioms vadovavo mokytoja D. Karosienė. Kad Velykoms turėtų tokių nerealių margučių, vaikams reikėjo, išskyrus kiaušinius, krepinio įvairiaspalvio popierius, druskos, acto, marlės, kinrožių arbatos ir, žinoma, labai daug kantrybės.

Read more...

„Velykų rytą - margučiai ritas...“

Print
PDF

velykeles2-4 klasių mokiniai kartu su mokytoja R. Lapeikiene prieš Velykas mokiniai įsitraukė į įvairias projekto „Velykų rytą - margučiai ritas..." veiklas. Atvirukų darymas ir Velykinio sveikinimo užrašymas, Velykų papročių aptarimas ir, žinoma, mokymasis visiškai naujo dalyko- kiaušiniavimo oracijos ir kiaušinių marginimo kitaip. Velykas vaikai sutiks stalą papuošę marmuriniais lakuotais Margučiais.

Read more...

Artėjančios Velykos

Print
PDF

velykelesArtėjančių Velykų proga 1-3 kl. mokiniai džiaugėsi STEAM pamokomis, kuriose supažino su kiaušinių marginimo būdais bei praktiškai pritaikė įgytas žinias marginant kiaušinius.

Read more...

Aplankė priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesių komandą

Print
PDF

gaisrineJungtinės grupės vaikai kartu su mokytoja L. Kučinskaite ir padėjėja A. Pilkauskiene aplankė Nemunėlio Radviliškio priešgaisrinės apsaugos tarnybos ugniagesių komandą. Ugniagesiai Marius ir Pranas supažindino su šios profesijos ypatumais, aprodė patalpas, įrangą, techniką. Visiems vaikams teko laimė atsisėsti prie gaisrinės vairo. Marius parodė, kaip greitai ugniagesiai turi apsirengti specialią aprangą, papasakojo kuo ji ypatinga. Visiems norintiems ugniagesiai padėjo užsidėti šalmą, pirštines, apsimauti batus. Emocijos liejosi per kraštus, ypač kai visiems sulipus į gaisrinę buvo užvestas variklis ir įjungta sirena. Vaikai padėkojo ugniagesiams už beprotiškai įdomią, neįprastą ir tiek gerų emocijų sukėlusią pamokėlę, už galimybę pabūti naudingiausiame miestelio taške- gaisrinėje ir, žinoma, už saldainius.

Read more...

eTwinning

Print
PDF

etwineTwinning projekto "Žmogaus kūnas - kas tai? " temai "Jutimo organai'' kartu su sveikatos specialiste Vytaute ir mokytoja Lina Kučinskaite vaikai susipažino su penkiais jutimo organais: regos, klausos, skonio, uoslės ir lytėjimo. Lopšelio grupėje tyrinėjome cukrų, druską, kavą, cinamoną, pipirus. Vaikai svarstė, kas geriausiai padeda pažinti produktą, kvapas, skonis ar vaizdas, lietė įvairios tekstūros medžiagas - švelnias, šiurkščias, minkštas, kietas bei nustatė, šiltas ar šaltas daiktas.

Read more...

Gandro diena

Print
PDF

ganMinint gandro dieną, jungtinės grupės vaikai kartu su mokytoja L. Kučinskaite nusprendė apsilankyti bibliotekoje ir daugiau sužinoti apie šį paukštį. Bibliotekininkė Livija Šmatienė papasakojo dar nežinotų faktų apie gandrą. Po išklausytų lietuvių liaudies pasakų vaikai sužinojo, kodėl gandro kojos raudonos, o plunksnos baltos ir juodos. Dar vieną pasaką ,,Gandras ir lapė'' vaikai parsinešė paskaityti prieš miegą. Skambant linksmai dainelei vaikai mėgdžiojo gandro eiseną, linksmai pašoko. Biblioteka pasipuošė vaikų pieštais gandrais. Ačiū bibliotekininkei Livijai už netradicinę pamokėlę.

Read more...

"Gertuvių diena''

Print
PDF

ger"Gertuvių diena'' taip pat skirta pasaulinei vandens dienai. Jungtinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupė žiūrėjo filmuką apie Žemės išsaugojimą, pasidžiaugė savo ir pagyrė draugų gertuves, diskutavo, kam jos reikalingos, piešė, rašė ir... išmatavo, kiek puodelių vandens telpa, bandė savaip "užrašyti'' gautą rezultatą. Kartais paprasta veikla atneša nepaprastų ir įdomių patirčių.

Read more...