Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Prasminga ir neįprasta Mokslo ir žinių diena

Print
PDF

1rugskambRugsėjo 3-osios rytą Nemunėlio Radviliškio mokyklos bendruomenė skubėjo pasitikti naujų mokslo metų. Tik šį kartą ne tradiciškai į mokyklą, bet į katalikų Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Ji, pasipuošusi rudens spalvų kompozicijomis, žydinčiais astrais ir kvepiančiais obuoliais, laukė radviliškiečių... Čia vyko Mokslo ir žinių dienos šventė - neįprastai, bet prasmingai kitaip...

Erdvė tarp mokyklos, darželio ir bažnyčios prisipildė šurmulio, džiaugsmo ir jaudulio. Mažiausiems - tai pirmas sambūris, susitikimas su naujais draugais, mokytojais, daug kuo nežinomu. O šiųmetiniams dešimtokams – paskutinis rugsėjis savoje mokykloje. Kiekvienam dalyviui savas rytas, kurio mes nepakartosime.

p2210906ss

p2210918ss

Ant bažnyčios laiptų šventės dalyvius pasitiko kunigas Ernestas Želvys. Paskui jį iškilmingoje eisenoje įnešamos Lietuvos Respublikos ir mokyklos vėliavos. Kunigas kreipiasi į susirinkusią bendruomenę Švento Rašto Himno meilei žodžiais, kuriame nuskamba svarbiausios gyvenimo tiesos – tikėjimas, viltis ir meilė – pasiliekančios amžinai. Kunigas Ernestas savais žodžiais kreipiasi į susirinkusiuosius, sveikindamas visus ir džiaugdamasis atvira mokyklos su Bažnyčia bendryste. Jis dėkoja mokyklos direktorei už gražų ir nuoširdų bendradarbiavimą, kviečia tėvelius tvirtam ryšiui su mokykla, drąsina vaikus imti viską, ką duoda mokytojai. Ir išsako viltį, kad Dievas tikrai neapleis šio krašto – mokykla gyvuos, visiems seksis, nes šiandien ši visa bendruomenė žygį į žinių šalį pradėjo nuo Dievo palaiminimo.

p2210934ss

Sveikinimo žodį taria mokyklos direktorė Edita Timukienė. Ji kreipiasi į visus – nuo mažiausiųjų darželinukų iki vyriausųjų dešimtokų, ragindama jaustis kaip namie, augti ir kurti, būti mokyklos šeimininkais, tais, kuriais mokytojai tiki ir pasitiki. Tėvelius direktorė kviečia kurti vieną didelę bendrą šeimą, kurios tikslas – laimingi jų vaikai. Pedagogus ragina būti šviesos mokytojais savo vaikams, visus šventės dalyvius – priimti mokyklą kaip galimybę, kad kiekvienas joje galėtų būti saugus ir laimingas. Ir...dovanėlės, supažindinimas su šių metų aktualijomis, dėkojimas vieni kitiems, visiems už viską... Kunigo gėlės direktorei už šio miestelio šviesos židinio saugojimą, tikybos mokytojai – siekį kreipti vaikų širdis gyvenimo tiesos link... Sėkmės linkintis žvilgnis ir šypsena kiekvienam.

p2210966ss

p2210968ss

Sultingi rudeniniai obuoliai visiems pakeliui į mokyklą, kur pirmoji pamoka, pirmi draugų apsikabinimai... Dešimtokai įvedė pirmokus į jų būsimą klasę. Čia mažieji tėvelių ir draugų akivaizdoje pasižadėjo gerai mokytis, be priežasties nepraleisti pamokų, būti drausmingais, mandagiais, ugdyti savyje stiprią valią, drąsą ir teisingumą. Dešimtokai palinkėjo, kad mokiniams užtektų atkaklumo ir atsakomybės, kad mokytojai nepritrūktų kantrybės, kad tėvelių akis kuo rečiau temdytų tamsūs debesėliai...

p2210996

Šiltas ir nuoširdus tėvelių ir mokytojų bendravimas su mokyklos administracija prie kavos puodelio, aptariant mokslo metų aktualijas, lūkesčius, išsirenkant tėvų tarybą.

Tikybos mokytoja Sandra Balodytė