Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Pilietinė akcija „Atminties kelias"

Print
PDF

dovydRugsėjo 23-oji Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiais metais minimos 75-ios Vilniaus geto likvidavimo metinės. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gyveno daugiau nei 200 tūkstančių žydų. Vokiečių okupacijos metais daugiau kaip 90 procentų žydų buvo sunaikinta.

z1

Rugsėjo 21-ąją mūsų mokyklos mokiniai kartu su savo klasių vadovėmis dalyvavo tradicinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias". Ši akcija – tai kvietimas kartu nueiti į žudynių vietą tuo keliu, kuriuo žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Mokiniai vyko į Nemunėlio Radviliškio seniūnijos Skamarakų mišką, kur 1941 m. rugpjūčio mėnesį buvo sušaudyta 80 žydų tautybės žmonių. Akcijos metu mokiniai sutvarkė žydų amžino poilsio vietą, tylos minute pagerbė žuvusiuosius.

z2

Istorijos ir pilietiškumo mokytoja A. Navalinskienė