Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Minėjome Baltų vienybės dieną

Print
PDF

baltJau treji metai kaip rugsėjo 21-ąją, trys mokyklos: Biržų „Aušros", Nemunėlio Radviliškio bei Skaitskalnės vidurinė mokykla kartu švenčia ypatingą datą – Baltų vienybės dieną. Ši diena liudija apie 1236 m. rugsėjo 22 d. vykusį Saulės mūšį, kai susivienijusios baltų gentys nugalėjo Kalavijuočių ordiną. Tuomet visam pasauliui buvo įrodyta, kad vienybė ir pasiaukojimas yra pagrindinės mūsų vertybės.

dsc05161

Šiais metais, minint Latvijos Respublikos šimtąsias metines, susitikome ant Nemunėlio upės tilto, jungiančio Latviją ir Lietuvą. Apsukę tris tarus aplink saulę, sugiedoję abiejų valstybių himnus bei pasveikinę vieni kitus su švente, patraukėme prie Skaistkalnės mokyklos, kur pasodinome draugystės medelį.

dsc05236

Šventė tęsėsi Skaistkalnės dainų slėnyje, vėl uždegėme draugystės aukurą, šokome tautinis šokius, prisiminėme baltų tautų istorinius faktus, dainavome, ragavome šiupininės, perėjome baltiškais labirintais, radome laiko draugiškam pašnekesiui, nuoširdžiai bendrystei. Renginio pabaigoje simboliškai susikabinę rankomis trimis kalbomis dainavome Baltijos šalių himnu kartais vadinamą dainą „Bunda jau Baltija!".

Tokios šventės padeda vieniems kitus geriau pažinti, suvokti, jog esame vieningi, skatina puoselėti ir saugoti draugystę dar ne vienerius metus.

Z. Beliakienė