Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Popiežiaus Pranciškaus paliestos vaikų širdys

Print
PDF

vatRugsėjo 22-osios rytą popiežiaus Pranciškaus palaimintasis savaitgalis nuvilnijo per mūsų šalį. Istorinis įvykis, kurio dalyviais tapo ir Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai – Rasa Indrikaitė, Žemyna Vitinšaitė, Rugilė Pilkauskaitė, Viktorija Jurėnaitė, Rokas Pilkauskas, Jonas Mulokas bei tikybos mokytoja Sandra Balodytė. Jie įsijungė į didelį būrį jaunuolių iš viso rajono, vykstančių į susitikimą su popiežiumi.

Rinkomės prie Biržų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vykimui į ypatingąjį susitikimą sostinėje. Prapliupęs lietus nepakeitė puikios nuotaikos. Į šurmulį įsiliejęs savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas kartu džiaugėsi vaikų noru dalyvauti istoriniame įvykyje, fotografavosi su mumis ir linkėjo nepakartojamų akimirkų su popiežiumi.

Nauja patirtimi tapo visa neeilinio renginio eiga, pradedant įėjimu į Katedros aikštę. Iš karto supratome, kad Vilnius yra pasiruošęs šiam iššūkiui – visur aiškios nuorodos, savanorių geranoriškumas ir supratingumas neapsunkino pradinio etapo. Netrukus visa grupė atsidūrė pačioje geriausioje aikštės vietoje prie scenos, iš kur labai arti galėsime matyti popiežių. Bilietus kunigas Ernestas parūpino pats pirmasis, kai tik buvo pradėta registracija, todėl mes buvome tie laimingieji arčiausiai Šventojo Tėvo.

Apsistoję mums skirtame sektoriuje, ėmėme laukti didžiojo susitikimo. Į jį įvedė nuotaikingas, profesionalus, dėmesingai ir atsakingai paruoštas koncertas, kuriame dalyvavo muzikantai, dainininkai, šokėjai. Pasirodė krikščioniškos jaunimo grupės „Kūjeliai", „ICHTHUS" , Lietuvos jaunimo dienų choras, biržietis Danas Berlinskas ir kiti atlikėjai, šlovinantys Dievą. Belaukiant popiežiaus, jaunimas turėjo puikią galimybę išgirsti, pamatyti juos ir drauge šlovinti Viešpatį. Ekrane stebime popiežiaus gyvenimo epizodus, liudijančius jo gailestingumą bei meilę žmonėms. Šalia atlikėjų scenos paruoštoje kitoje scenoje popiežiaus priėmimui, procesijos būdu pasirodžiusi ministrantų grupė pakviečia Gailestingumo vainikėlio maldai prie Jėzaus Gailestingumo paveikslo, kuri buvo sukalbėta penkiomis kalbomis – lietuvių, latvių, rusų, lenkų, anglų.

vat1

Tęsiantis šlovinimui ir maldai, laikas artėja popiežiaus pasirodymo Vilniaus gatvėse link. Jaudulys auga kartu. Aikštėje žmones kalbina žurnalistai, aktoriai, o minia tikinčiųjų netrukus žvilgsnį nukreipia į ekranus, kur pasirodo popiežius Pranciškus, jau vykstantis į Aušros Vartų šventovę. Dangus dovanoja stebuklą – nušvinta saulė, kai popiežius pasirodo tūkstančiams lietuvių ir svečių, atvykusių jo sutikti. Rožinio malda prie stebuklingojo Aušros Vartų paveikslo, ligonių laiminimas prie hospiso, paglostytos vaikučių galvos, rankos paspaudimas vyrams ir moterims... Meilės kupinas žvilgsnis, šilta šypsena, nors ir pavargusio, bet Dievo meilės kupiname popiežiaus veide, sušildo mūsų širdis.

Laukimo jaudulys pasiekia kulminaciją, popiežiui Pranciškui atvykus į Katedros aikštę. Papamobiliu jis apvažiuoja daugiatūkstantinę tikinčiųjų minią ir žengia ant scenos. Mes esame vos už kelių metrų nuo jo. Kažin, ar kam nors kada teks pabuvoti tiek arti Kristaus vietininko žemėje?.. Nenusakomas jausmas užlieja širdis – meilė, gerumas, viltis, tikrumas ir dar kažin kokie nuostabūs jausmai susipina tarpusavyje. Šią akimirką visi šalia atrodė laimingi. Tereikėjo šio didžio žmogaus – Pranciškaus – gilaus meilę spinduliuojančio akių žvilgsnio, švelnaus rankų mosto, įtikinančio žodžio, kad suprastum gyvenimo vertę... Gyvenimo, kurį duoda Viešpats, Kristus Jėzus – mūsų viltis. Tai popiežiaus vizito šūkis, kurį skelbia ir į ką kviečia Šventasis Tėvas.

Kreipdamasis į Lietuvos jaunimą, popiežius ragina kilti aukštyn, atpažinti savo tautos identitetą, semtis jėgų iš savo šaknų, įsileisti Dievą į gyvenimą. Jis ragina negyventi verkiant, šalia savo žaizdų, o atrasti save ir eiti pirmyn. Gyvenimas yra ėjimas ir jaunimas yra keliaujantys žmonės. Drąsos ir vilties...

Šventasis Tėvas laimina mus ir pats nusilenkia prieš tūkstantinę Lietuvos minią, prašydamas jos maldos ir palaiminimo. Nepakartojamas momentas...

Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo padėka visų vardu popiežiui ir popiežiaus malda arkikatedroje šv. Kazimiero koplyčioje... Ten ir mūsų sudėti prašymai. Ir...nenoras išeiti iš aikštės, vis dar stebint ekranuose Šventąjį Tėvą, esantį šalia mūsų...

Prapliumpa lietus, bet nei jis baisus, nei nuovargis. Širdys dainuoja, sėdame į autobusus ir skubame į Kauną, kur kitą dieną tęsime pažintį su popiežiumi. Naktį pailsėję Kauno S. Daukanto mokykloje, ryte skubame į Santakos parką švęsti šv. Mišių kartu su popiežiumi. Ir... pastebime ženklą - atvykus popiežiui, skaidriame danguje pasirodo vaivorykštė - kaip Dievo sandoros ir gailestingumo simbolis. Tikime, jog viskas, kas vyksta šiomis dienomis, nėra atsitiktinumai. Čia išgirstas popiežiaus žodis, eucharistinė puota, apaštališkasis palaiminimas toliau kelia dvasią, džiugina sielą. Būti dvi dienas su Kristaus įpėdiniu – ypatinga palaima, kurią Dievas leido pajusti.

Palikę Kauno Santaką, pakeliui užsukę pailsėti ir pasistiprinti kūniškai, pilni dvasinės stiprybės, grįžtame namo. Laimingi. Nauji atradimai,naujas suvokimas, paliestų širdžių kalba... Tikinčių, ieškančių, turinčių viltį...

Sandra Balodytė, tikybos mokytoja