Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Kūrėjų mugė „Do It Yourself"

Print
PDF

robot2Spalio 8-9 d. Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Aušros" pagrindinėje mokykloje vykusioje kūrėjų mugėje „Do It Yourself". Idėja įgyvendinti tokio pobūdžio veiklą Biržuose kilo VšĮ „Inžinerijos mokyklos" vadovui D. Barkauskui. Jis, pasikvietęs bendraminčius, kūrybingus ir iniciatyvius „Meškėnų laboratorijos" narius, turinčius įgūdžių, praktinės ir darbinės patirties tokiose skirtingose srityse kaip dizainas, menai, architektūra, inžinerija ir švietimas, skatino mokinius daugiau domėtis skaitmeninio apdirbimo technologijomis, jų panaudojimo galimybėmis.

Kiekvieną projektinės savaitės dieną mokiniai, padedant kūrėjams, panaudodami išmaniąsias technologijas, savo kūrybiškumą ir drąsias idėjas, kūrė įvairius produktus: lašoskopą, projektavo ir lazerine pjaustykle pjovė pakabučius, 3D spausdintuvu gamino suvenyrus, mikrokompiuteriais „Micro:bit" projektavo šviestuvus, sukūrė mokytojo pagalbininką, klasės valdymo įrankį „Tylos ranką" bei „Smaragdo miesto burtininko" kūrinio įkvėptą „Dorotėjos miestą".

r22

Spalio 13 dieną (šeštadienį) „Aušros" pagrindinėje mokykloje vyko technologų dirbtuvės - paroda, vainikavusi visą savaitę organizuotas veiklas. Renginyje buvo galima pačiam suprojektuoti unikalų suvenyrą ir jį atspausdinti 3D spausdintuvu ar išpjauti lazerine pjaustykle. Taip pat dalyviai naujam gyvenimui prikėlė seną techniką, ją išardę ir dalis panaudoję savo kūriniams. Idėjų turėję svečiai galėjo jas realizuoti naudodami parodos įrangą, o patys mažiausieji galėjo kurti konstruodami japoniškais konstruktoriais.

r1

Projekto rengėjai ir partneriai sudarė mokiniams sąlygas ugdytis kūrybinį, kritinį mąstymą, bei inžinerinę kompetenciją, reikalingą šiuolaikinėje visuomenėje.