Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Edukacinė pamoka avių ūkyje

Print
PDF

avisSpalio 17 d. pradinių klasių mokiniai lankėsi Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkyje Dvargaliuose (Biržų r.). Kartus su šeimininkais mus pasitiko draugiškai nusiteikusios avytės. Ūkininkai aprodė ūkį. P)asirodo, jie laiko ir melžiamas avis. Vasarą jos ganosi prie pat namų, kad būtų patogu melžti. Kasdien gaminamus avies pieno sūrius K. Milišiūnienė parduoda pagal užsakymus tiesiai iš ūkio. Sūrių receptus kuria pati. Mėsinės avys taip pat turi savo pirkėjus, atsiranda paklausa ir vilnai.

Kaip teigė šeimininkė, avis būtina kirpti, ji parodė mokiniams, kokiomis žirklėmis ji kirpo savo pirmąsias avis. Dabar technologijos Lietuvoje patobulėjo, yra kirpėjų brigados, kurios atvažiuoja ir elektrinėmis mašinomis nukerpa bandą. Kaip visa tai vyksta, mokiniai galėjo pamatyti žiūrėdami filmuotą medžiagą.

aviu

Kai ūkininkai tonas vilnos prikaupė, kilo mintis iš jos pasistatyti apvalų vilnonį namą-palapinę, vadinamą jurta. Dabar jų sodybą puošia net keturios jurtos. Dvi jurtos skirtos svečiams priimti, trečioje vedamos edukacinės pamokos pagal programą „Avis aprengs ir pamaitins". Čia mokiniai turėjo galimybę pabandyti verpti, susukti siūlus į kamuolį. Ketvirtoje jurtoje įrengta pirtis. Smagu pagulėti ant vilnonių paklotų pirtyje.

avi3

Apžiūrėję avių ūkį, jurtas, pasivaišinę arbata, susipažinę su nauju verslu, pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į mokyklą.

Ačiū šeimininkams už šiltą priėmimą.

Mokytoja Jolanta Mulokienė