Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Šlamėkit, ąžuolai

Print
PDF

azuoLapkričio 16 dieną Nemunėlio Radviliškio pagrindinė mokykla kartu su socialiniais partneriais minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną, kurios pagrindiniu akcentu tapo – ąžuoliukų sodinimas. Ruduo, toks ypatingas, vaiskus, drėgnas ir ąžuolai...Kodėl ąžuolai? O gi todėl, kad ąžuolai – tvirčiausi, svarbiausi, ilgaamžiškiausi Lietuvos medžiai. Mūsų krašte jie sodinami įvairiomis progomis. Pvz. 2–oji abiturientų laida prie mokyklos pasodino raudonąjį ąžuolą, Sandariškio kaime dar šiek tiek žaliuoja iš mažytės gilės užaugęs plačiašakis, memantis kovų su švedais laikus.

p2220195

Tad ir renginio metu skambėjo skudučių muzika bei dainos apie ąžuolus, apie jo stiprybę, galybę, gydomąsias savybes, ilgaamžiškumą, prietarus, kalbėjo renginio vedėjos dešimtokė Rasa ir aštuntokė Žemyna. Apie toleranciją žmonių ir valstybės mastu - istorijos mokytoja Audronė Navalinskienė, apie sumanymą sodinti ąžuolus - kultūrinio darbo organizatorė Dalia Matusevičienė, apie vienybę, pagarbą, meilę gamtai – kunigas Algis Neverauskas, eilėraščius skaitė bibliotekininkė Livija Šmatienė. Mokyklos direktorė Edita Timukienė padėkojo renginio dalyviams už originalią idėją švęsti tolerancijos dieną kitaip, pakvietė aplankyti ikimokyklinukų surengtą piešinių parodą bei sodinti ąžuolų.

p2220225

Kiekvienos įstaigos ar organizacijos atstovai, padedami darželinukų, pirmokų, dešimtokų bei tėvelių pasodino po ąžuoliuką, o mokiniai mokyklos vadovėms įteikė šių metų tolerancijos dienos simbolį – raktą į jų širdis. Akciją vainikavo bendra dalyvių daina „Žemėj Lietuvos".

p2220240

Ačiū mokyklos bendruomenei už renginio organizavimą, dainas, piešinius, puošybą, idėjas, pagalbą.

Norime padėkoti ir palinkėti ne tik socialiniams partneriams: Latvelių girininkijos girininkui A. Trybei, seniūnui G. Kubiliui, evangelikų reformatų ir katalikų bažnyčių bendruomenių kunigams, TAU, skaitytojų klubui „Ad astra" ir Lyvijai Šmatienei, Onos Milienės senelių globos namams, kultūros centro kultūrinio darbo organizatorei D. Matusevičienei, tėveliams, bet ir visiems radviliškiečiams: taikos, ramybės, vienybės – ir tegul šlama ąžuolai!

Socialinė pedagogė A. Grigienė