Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Vasario 16-oji

Print
PDF

16_vasarioVasario 15 d. ikimokyklinio skyriaus pedagogė L. Kučinskaitė ir septintokė A. Miežiūnaitė dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykusioje šventėje, skirtoje signatarų pagerbimui. Prezidentė D. Grybauskaitė pasveikino Nepriklausomybės Aktą pasirašiusių signatarų artimuosius Valstybės atkūrimo dienos proga bei perdavė gėlių kompozicijas.

vv162019

Mūsų delegacija perėmė puokštę, kuri vasario 16 d. papuošė kraštiečio signataro Jokūbo Šerno kapą.

Kol vieni viešėjo Prezidentūroje, kiti, likę namuose, smagiai šventė Lietuvos gimtadienį.

Pradinių klasių mokiniai per 1-ą pamoką prisiminė šventės prasmę ir reikšmę, ieškojo simbolių klasėje, savo aprangoje. Visi prisisegė vienodas emblemas, kurias padarė trečiokas Jokūbas su mama Jolanta.

Vėliau, pasiskirstę į komandas, rungėsi viktorinoje „Lietuva – mano Tėvynė". Mokiniai sugiedojo Lietuvos himną ir pradėjo viktorinos užduotis. 1-a užduotis buvo sugalvoti savo komandai pavadinimą ir išsirinkti komandos vadovą. Viktorinoje rungėsi „Lietuviai", vadovė ketvirtokė Ugnė, „Lietuvaičiai", vadovė ketvirtokė Kamilė, „Lietuvaičiams 1" vadovavo trečiokė Paulina, o „Laisvei" – trečiokė Maja.

Reikėjo prisiminti, kaip vadinasi Lietuvos simboliai, kokios šalys yra mūsų kaimynės. Lietuvos miestus ir upes buvo galima susirasti „Pasaulio pažinimo atlase II-IV klasei". Nuotraukose reikėjo atpažinti žymias Lietuvos vietas. Pavadinti daiktus lietuviškai.

Įveikus visas viktorinos užduotis, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi „Lietuviams" – Karoliui N. 1 kl., Gustei K. 1 kl., Jokūbui M. 3 kl., Gabrieliui B. 4 kl., Ugnei L. 4 kl.

Pasibaigus viktorinai mokiniai spalvino Lietuvos mandalas ir jomis papuošė mokyklą.

Tuo tarpu 9-10 klasių mokiniai integruotos istorijos ir lietuvių kalbos pamokų metu gamino trispalves bei keliavo po miestelį sveikindami bendruomenę bei tikrindami sutiktų žmonių žinias apie valstybei reikšmingus įvykius, Valstybės Atkūrimo dieną.

Vasario 16-tą dieną mokyklos bendruomenės nariai, miestelio gyventojai, svečiai susirinko prie signataro Jokūbo Šerno kapo. Mokinių kompozicijoje skambėjo žodžiai apie Lietuvą, ką ji mums reiškia.

vv16

Padėkos žodžius tiems, kurie išdrįso pasirašyti aktą, tarė LR Seimo narys V. Rinkevičius, Biržų rajono savivaldybės meras V. Valkiūnas, mero pavaduotoja I. Varzienė.

L. Kučinskaitė ir A. Miežiūnaitė perdavė Prezidentės sveikinimą, linkėjo smagiai atšvęsti šią dieną.

Ant signataro kapo padėti vainikai ir ikimokyklinio skyriaus, pradinukų gamintos gėlės.

Visi minėjimo dalyviai sveikino vieni kitus su gražia valstybės švente.