Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Pamoka apie vietovardžių kilmę

Print
PDF

radviliskisSeimo nutarimu, 2019-tieji yra paskelbti Vietovardžių metais. Ta proga pradinių klasių mokiniai kovo 8 d. lankėsi mokyklos muziejuje, kur domėjosi protėvių palikimu-senųjų vietovardžių reikšmėmis. Muziejaus darbuotojas Evaldas Timukas, remdamasis muziejaus fonduose sukauptais dokumentais, su mokiniais aiškinosi Nemunėlio Radviliškio pavadinimo reikšmę, pristatė gyvenviečių, upelių, gatvių, miškų, esančių mūsų gimtosiose apylinkėse vietovardžių istorijas, mokiniai jas papildė tėvų, senelių pasakojimais. Mokiniai sužinojo, kad vietovardžiai atsirado nuo karingų genčių, paukščių, žvėrių pavadinimų, turtingų dvarininkų vardų, jų veiklos. Buvo prisiminti lietuvybės žadintojai A. Smetona, Juozas Tumas - Vaižgantas, A. Sabaliauskas (Žalia Rūta).

E. Timukas ragino mokinius užrašinėti senolių pasakojimus, nes tik iš rašytinių šaltinių, kuriuos papildo archeologiniai radiniai, sužinome apie senuosius vietovardžius.

vietov

Bibliotekos vedėja Zita Beliakienė