Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Minėjo knygnešio dieną

Print
PDF

knygnesysKovo 15 d. 1-3 klasių mokiniai, minėdami knygnešio dieną, kartu su mokytojomis R. Lapeikienė ir Z. Beliakienė lankėsi Suosto kaime. Kaimo bibliotekoje, kur buvo eksponuojama paroda Knygnešių karaliui Jurgiui Bieliniui, svečius pasitiko Aldona Vėjelienė. Ji papasakojo apie uždraustą spaudą, lietuvišką žodį, lietuvišką knygą ir tuo metu gyvenusį šviesuolį Jurgį Bielinį, jo vaikystę, gyvenimą šeimoje, draudžiamos lietuviškos spaudos gabenimą ir platinimą nebijant piktų kaimynų, caro žandarų, slėptuves ir mirtį.

biel2019

Mokiniams, aktyviausiai dalyvavusiems pokalbyje, buvo įteiktos dovanėlės. Prie Suosto Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčios šventoriuje esančio kapo uždegėme žvakelę ir maldele pagerbėme Didįjį Knygnešį.

Bibliotekos vedėja Zita Beliakienė