Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Išmaniųjų sistemų kūrimo užsiėmimai

Print
PDF

fablabNemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai šiais mokslo metais turi galimybę lankti VšĮ „Inžinerijos mokyklos" organizuojamą "Išmaniųjų sistemų kūrimo" būrelį, kurį veda Dalius Barkauskas. Užsiėmimų metu mokiniai kuria savo elektronikos projektus, tokius kaip programuojami apsauginiai seifai, automatinės gėlių laistymo sistemos, ar net išmaniojo namo prototipai. Užsiėmimų metu mokiniai mokosi mikrokompiuterių programavimo ir elektronikos subtilybių.

Bekuriant šiuos projektus, kilo mintis pamatyti, kaip tai daro profesionalai, tad kovo 15 dieną (penktadienį) išvykome į Kauno Technologijos universitete esančias elektronikos inžinerijos kūrybines dirbtuves "FabLab Kaunas".

rob1

"FabLab Kaunas" - tai mini šiuolaikinė elektronikos gamykla, suteikianti studentams ir moksleiviams galimybę praktiškai susipažinti su visais elektronikos gamybos technologijų procesais.

rob2

Išvykos metu mokiniai išmoko lituoti paviršinio montažo elektronikos komponentus, kiekvienas susilitavo mini muzikos instrumentą, sužinojo, kaip garsas atvaizduojamas oscilografo ekrane. Antroje išvykos dalyje pamatėme, kaip gaminami elektronikos įrenginiai, kaip jie testuojami ir tikrinama gaminio kokybė. "FabLab Kaunas" atstovai papasakojo, kaip prieš porą metų DAKARO lenktynių metu sukūrė interneto ryšį vidury dykumos naudojantis palydovų pagalba. Ir tai sukūrė lietuviai (KTU mokslininkai)!

Susitikimo metu taip pat sužinojome, kaip elektros įrenginiai yra sertifikuojami, kad galėtų būti naudojami kasdienybėje. Mokiniams labai įdomu buvo pajausti, kaip viską mato lenktyninių dronų pilotai, beveik visi pabandė valdyti simuliacinį droną, sužinojo labai plačias šių įrenginių panaudojimo galimybes srityse, apie kurias net neįsivaizdavome. Pokalbių metu buvo aptartos ir galimybės kuriant verslą elektronikos srityje, kuri yra viena perspektyviausių šiuo metu ir garantuoja aprūpintą ateitį.

rob3

Po ekskursijos mokiniai tapo labiau motyvuoti mokytis ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Dalius Barkauskas

VšĮ Inžinerijos mokyklos būrelio vadovas