Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Ikimokyklinukai lankėsi avių ūkyje

Print
PDF

png-sheep60Rugsėjo 17 d. ikimokyklinio skyriaus vaikai kartu su mokytojomis vyko į edukacinę išvyką ,,Avytė mus aprengs ir sušildys" J. ir K. Milišiūnų avių ūkyje, Dvargalių kaime. Mus pasitiko ūkio šeimininkė, kuri pakvietė į kiek neįprastus namus – jurtas, kur vaikai smalsiai apžiūrinėjo esančius daiktus.

Susidomėję klausėmės šeimininkės pasakojimo, kaip avytės vilna mus aprengia ir šildo, kaip ir kuo jos kerpamos. Sužinojome, koks sunkus ir ilgas vilnos plovimo ir džiovinimo kelias. Kiekvienas, pasiėmęs po vilnos gumulėlį, jį savo rankutėmis kedeno, dėjo į vilnos šukavimo mašiną ir pats bandė pasukti galingą mašiną. Iššukuota vilna tapo panaši į paklodėlę ar debesėlį. Tolesnis vilnos kelias buvo prie verpimo ratelio - vaikai bandė minti ratelį, džiaugėsi. Visi buvo pagirti šeimininkės už drąsą ir pastangas.

avys1

Pati smagiausia akimirka – tai susitikimas su avytėmis. Mus pasitiko būrelis baltų, juodų, rudų, mažų ir didelių, meilių ir ramių gyvulėlių. Kiekvienas galėjo avytes pamaitinti duonos riekele, paglostyti, pasidžiaugti, nors iš pradžių ir buvo nedrąsu. Štai ką vaikai sakė apie avis: ,,Ar ji manęs visos nesuvalgys" (Gerda). ,, Aš ir vardą sugalvojau. Nelieskit, mano PŪKĖS" (Danielius).

avys2

Po smagių potyrių su avytėmis, keliavome į kitą jurtą žiūrėti filmukų, kaip kerpa avis ir animacinio filmuko ,,Aviukas Šonas "

Dėkojame ūkio šeimininkei už prasmingą laiką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dalia Karosienė