Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Vaisiai ir daržovės – geros nuotaikos šaltinis

Print
PDF

logo_heroPirmąją spalio savaitę ikimokyklinukai ,,Boružiukai" praktiškai nagrinėjo sveikatos piramidę - dėliodami į ją atsineštus vaisius ir daržoves. Į „piramidę" tilpo morka, bulvė, didžiagalvis kopūstas, įvairiaspalvės paprikos, raudonskruostis obuoliukas, senjoras pomidoras, svarainis ir riešutėliai.

Kad vaikai geriau pažintų ir mokėtų juos pavadinti, žaidė žaidimus „Kriaušės ir pirštukai", ,,Stebuklingas krepšelis", „Surask puselę". Žaidimų metu vaikai turtino žodyną apibūdindami daržoves, geometrines formas ir spalvas. Sužinoję, kaip atrodo ir kodėl sveika valgyti vaisius ir daržoves, patys ėmėsi praktinės veiklos – gamino „Sveikuolių vaišes".

Vaikus viliojo gražuolės paprikos, jos kaip mat buvo gražiai ir rūpestingai sudėliotos ir surūšiuotos pagal spalvas į lėkšteles. Gerda pasisiūlė išgliaudyti riešutėlius, Emilija V. ir Austėja išbandė tarkavimo metodą, Naglis rūpinosi, kaip nuskusti ir sutarkuoti morką.

svd1

Kai vaišės buvo paruoštos, laukė ragautuvės. Nepatikėsit, kaip skanu ragauti savo ar draugo pjaustytą obuolį, ar gardžiuotis mišraine. Nuo stalo akimirksniu dingo kopūstų mišrainė, netgi vanduo su svarainio skiltele tapo žymiai skanesnis...

svd2

Vaikai šių veiklų metų įgijo sveikos mitybos įgūdžių, praplėtė aplinkos pažinimo žinias, bendravo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Mokytoja Dalia Karosienė