Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

,,Netradicinė moliūgų fiesta"

Print
PDF

mo4Ikimokyklinio skyriaus vaikai kartu su mokytojomis nuo kovo mėn. iki spalio mėn., prisijungė prie Panevėžio lopšelio-darželio organizuojamo tarptautinio projekto ,,Netradicinė moliūgų fiesta". Projekto tikslas - padėti vaikams pažinti daržoves ir tiesiogiai dalyvauti jų auginimo procese bei ugdyti kūrybinį suvokimą.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra labai smalsūs, žingeidūs ir atviri visoms naujovėms, kurias tik pateikia mokytojai, tėveliai. Todėl dažnai pakanka jiems iš arti parodyti augančią daržovę, leisti pačiam ją nuskinti ar palaistyti, išaiškinti, kaip iš sėklytės galima ją užsiauginti. Vaikai turi sužinoti, kiek kantrybės ir darbo reikia įdėti norint gauti teigiamą rezultatą. Reikia vaikams parodyti, kad auginti daržoves galima ir kitaip, kitose vietose ne tik darže. Kad jos gali papuošti mūsų lauko erdves. Todėl ir reikia siekti, kad mažylio požiūris į daržoves pasikeistų, kad ne tik siektų jas užsiauginti, bet ir paragauti, pasigrožėti. Galimybė vaikams būti arti augančių daržovių yra iš tiesų naudinga. Matydami patį daržovių auginimo procesą, vaikai bus linkę daugiau jų suvalgyti, paeksperimentuoti ir pasidžiaugti pačių užaugintais moliūgais.

mo1

mo2

Todėl ir norime pakviesti mokytojas, ugdytinių tėvelius nuo pat mažų dienų stengtis ugdyti supratimą, kaip saugoti ir puoselėti auginamus daigelius, aplinką. Kartu ieškoti tinkamų iškilusioms problemoms sprendimų, drąsiai eksperimentuoti ir noriai siekti užsibrėžto ir suplanuoto tikslo. Tikimės, kad vaikai noriai augins, prižiūrės, o vėliau su dideliu malonumu valgys savo užaugintą derlių.

Pirmasis mūsų žingsnis link projekto tikslo, tai susipažinimas su moliūgų sėklomis. Vaikučiai žaidimų metu susipažino su moliūgų sėklomis: skaičiavo, aiškinosi į ką panašios (lietaus lašelį, gėlės žiedlapį). Dėliodami sėklytes patyrė kūrybinį džiaugsmą. Stebėjosi savo ir draugų sudėliotais darbais: saulute, nameliu ir mergaite ir net paprasta sėklyčių krūvele.

Prasmingai praleidę dieną, nusprendė moliūgų sėją dar kuriam laikui atidėti. Paklausę pasakojimų ir patarimų apie pavasario gamtos reiškinius sužinojome, kad ponas MOLIŪGAS nelabai draugauja su pavasarį dažnai apsilankančia viešnia ŠALNA.