Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Print
PDF

TanzLietPenktadienį 7-8 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje anglų k. pamokoje. Praėjusiais mokslo metais dabartiniai 8-okai turėjo pamoką su Danijoje besimokančia biržiete apie tai, ką gali padaryti žmogus, jeigu jis turi tikslą gyvenime. Šiais mokslo metais pamokoje dalyvavo ne ji viena, tačiau trys savanoriaujantys Afrikoje žmonės. Rugsėjo 13 dieną du prancūzai ir viena lietuvė (Jurgita) atskrido į Tanzaniją, Rytų Afrikos valstybę Indijos vandenyno pakrantėje, dirbti savanoriais organizacijoje „Selfless solutions" („Nesavanaudiški sprendimai"). Organizacija įgyvendina daug projektų Afrikoje ir vienas iš jų „Watoto Project", kurio misija- suteikti vaikams galimybę mokytis, padėti jiems patenkinti pagrindinius poreikius. Visi savanoriaujantys Afrikoje turi vieną tikslą- įgyti vertingų įgūdžių dirbant svarbų Afrikos bendruomenėms darbą, todėl vykti savanoriauti kviečiami ne tie, kurie nori tiesiog gerai praleisti atostogas ar pasidaryti gražių nuotraukų, o motyvuoti, iniciatyvūs, kūrybingi ir siekiantys pokyčių pasaulyje žmonės.

Pamoka buvo apie gyvenimą Arušoje (Arusha)- miestą šiaurinėje Tanzanijoje, papročius, gamtą, gyvūnus, maistą, šeimų gyvenimą, mokyklą ir mokinius, savanorių darbą, apie tai, kad turtingas Afrikoje ne tas, kuris vairuoja prabangią mašiną ar gyvena didžiausiame name, o tas, kuris turi stogą virš galvos, vandens ir gali leisti vaiką į mokyklą. O taip pat apie turgūs, kur galima pirkti nuo kavos ir prieskonių iki, nepalyginamų su mūsų prekybos centruose perkamais, vaisių. Aruša yra miestas, į kurį vyksta tie, kurie svajoja įkopti į Kilimandžarą, ir tie, kieno svajonė laukinis safaris. Puiki pamoka su nuostabiai pozityviais žmonėmis, tikinčiais tuo, ką daro.

tan2

tan1

TanLietz