Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Prie Nemunėlio 2023

Print
PDF

upenemVasaros pradžioje, pasibaigus ugdymo procesui pradinėms klasėms, organizuota vasaros vaikų stovyklėlė "Prie Nemunėlio 2023", kurios tikslas vaikų užimtumas kultūrine-pažintine, menine ir sportine veikla bei poilsis. Stovyklos veiklas organizavo čia dirbantys mokytojai, o kiekvienas stovykloje praleistas pusdienis, kurių buvo penki, stovyklautojams buvo pilnas veiklų, padėjusių ne tik gerai praleisti laiką, tačiau ir išmokti bei sužinoti kažką naują, tvarkyti aplinką, įgyti kūrybingo ir prasmingo laisvalaikio leidimo įgūdžių.

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai kūrė stovyklos pavadinimą, šūkį bei taisykles. Pasibaigus bendrų sutarimų etapui, tyrinėjo artimoje aplinkoje augančius medžius, krūmus ir žoles.

sk1

Antrąją vaikų vasaros stovyklėlės diena vaikai pratęsė draugystę su gamta dalyvaudami orientacinėse varžybose miške, kur pagal duotą žemėlapį suradę visus penkis postus, dalyvavo individualiose rungtyse: lėkštės metime, ėjime per pakabintas virves, šokinėjime per kupstus ir bėgime.

ss1

ss5

ss2

ss4

Trečioji stovyklautojų diena prabėgo Germaniškio kaime. Užsiėmimą netradicinėje aplinkoje vedė floristas, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro struktūrinio padalinio vyresn. bibliotekininkas Evaldas Timukas. Jis supažindino vaikus su archajiškos ikikrikščioniškos Joninių (Rasos šventės) - vasaros saulėgrįžos - ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventės tradicijomis, folkloru ir papročiais. Programos pabaigoje stovyklautojai atliko kūrybinę užduotį floristikos pagrindais - pynė žolynų saulutę-vainiką - nemirtingumo ir meilės simbolį. Paskui vaikai aplankė Bielinio viešosios bibliotekos Germaniškio filialą, kur bibliotekininkė Jolanta kalbėjo apie knygos reikšmę žmogui.

se1

se2

Ketvirtoji stovyklos diena stovyklautojus pakvietė į Milišiūnų avių ūkį. Ūkio šeimininkė Kristina Milišiūnienė supažindino mokinius su avimis, jų gyvensena. Trumpos ekskursijos metu vaikai apžiūrėjo jurtas iš avies vilnos, apsilankė avinukų ekspozicijoje. Didžiausio dėmesio sulaukė pačios avelės ir ledai iš avelių pieno.

sa1

sa2

Paskutinė vasaros vaikų stovyklėlės diena buvo skirta stovyklos veiklų refleksijai ir pasiruošimui saugiai vasarai. Stovyklos veiklų refleksijai stovyklautojai buvo surinko vienos iš stovyklos dienų užfiksuotų veiklų nuotrauką, kuri buvo išskaidyta į beveik šimtą dėlionės dalelių. Paskui penkios stovyklautojų komandos dideliame lape kojomis piešė kiekvienos dienos labiausiai įsiminusią veiklą arba veiklas.

sk3

sk4

sk2

sk5

Saugiai vasarai pasiruošti padėjo Biržų VSB visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vytautė Jurgelevičienė. Vaikai išklausė pasakojimo apie tai, kada yra saugu maudytis, kaip elgtis nelaimės vandenyje atveju ir kokie skirtumai maudantis jūroje, ežere ar upėje. Ir svarbiausia, kaip įvertinti skendusio žmogaus būklę ir jį gaivinti. Po trumpos demonstracijos, visi stovyklautojai galėjo pabandyti patys „atgaivinti" šalia buvusį manekeną.

sm1

Įvairiapusė ir įdomi stovyklos veikla nebuvo nuobodi vaikams bei padėjo dirbantiems tėvams planuojant vaikų vasaros atostogų pradžią.