Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

STOVYKLA 093

Print
PDF

turistNemunėlio Radviliškio pagrindinės mokykla jau porą metų kartu su 20 partnerių iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų, įgyvendina Europos socialinio fondo projektą „Mokyklų bendruomenių, kultūros, švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų  partnerystės tinklo kūrimas, diegiant inovacijas ugdymo procese“ (sutartu trumpesniu pavadinimu – „kodas 093“). Birželio 7-8 dienomis grupė devintokų ir dešimtokų (pilotinė klasė), kartu su 200 mokinių iš Biržų, Anykščių, Alytaus, Šiaulių, Šakių, Telšių, Kretingos rajonų stovyklavo Zarasų rajone, ant Duburio ežero kranto. Šią „Jaunojo krašto gido“ stovyklą organizavo vieni iš parterių – Vilniaus jaunųjų turistų centras. Stovyklos atidaryme susirinkusiuosius sveikino ir gerai praleisti laiką, susipažinti su Zarasų kraštu, pristatyti nuveiktus darbus linkėjo projekto koordinatorė, Biržų PMMMC metodininkė Audronė Januševičiutė bei Vilniaus jaunųjų turistų centro direktorius Algirdas Kasparavičius.

tu1

Stovyklavietėje Duburio saloje (45 ha) iškilo palapinių miestelis. Po stovyklos atidarymo kiekvienos mokyklos komanda išradingai pristatė, ką nuveikė šiais mokslo metais, kokios patirties įgijo turėdami netradicines lietuvių, muzikos, dailės, pilietiškumo pagrindų, istorijos, geografijos pamokas bei neformaliojo ugdymo užsiėmimus. Mokiniai vienbalsiai tvirtino, kad projekto metu turėjo galimybių apsilankyti įvairiose netradicinėse pamokose, mokytojai įdomiau planavo veiklą, įgijo daug naudingos patirties. „Atžalyno“, Pakapės ir Kartenos komandos žavėjo dainomis, Svėdasų – šokiais, Germaniškio – skudučiais, „Aušros“, „Kaštonų“, Alytaus ir Kriūkų - eilėmis, Pačeriaukštė kvietė pakeliauti „Griūvančios žemės takais“, mūsų mokyklos dešimtokas Gintautas susirinkusiesiems sekė legendą apie Velniapilį, žodžiu, – visi išradingai ir kūrybingai pristatinėjo nuveiktus darbus, savo mokyklas.

Mokyklų neformaliojo ugdymo užsiėmimų nariai pristatė namų darbą: „Jaunojo gido programą“ bei 3 nuotraukas: Vilniaus Užupio angelą, savo mokyklą bei upę. Mūsų mokyklos jaunieji gidai (devintokai Vladas ir Eglė bei jų mokytoja Vaida) turėjo paruošti ir pristatyti savo gyvenamosios vietovės turistinį maršrutą. Jaunimas kvietė atvykti ir susipažinti su žymiausiomis Nemunėlio Radviliškio, Germaniškio, Pačeriaukštės, Pakapės, Luokės, Kriūkų, Kartenos, Svėdasų seniūnijomis bei Alytaus ir Biržų miestais.

Po pietų stovyklautojai mokėsi išgyventi gamtoje, dalyvavo orientavimosi vietovėje varžybose „Duburio ežero salos paslaptys“. Turėdama rankose topografinį Duburio salos žemėlapį, mokyklos komanda (4 vaikinai ir 3 merginos) turėjo surasti 7 punktus ir atlikti įvairias užduotis: pasemti vandens, nešti „sužeistąjį“, pastatyti palapinę, perbristi pelkę, atsakyti į sudėtingus klausimus, perkelti švytuoklę tam tikru atstumu. Už kiekvieną netiksliai atliktą užduotį buvo skiriami baudos taškai. Mūsų komanda (Jonas, Gabrielius, Vygantas Gintautas, Simona, Irena, Justė) čia buvo nepralenkiama – jie surinko mažiausiai baudos taškų ir tapo varžybų nugalėtojais!

tu2

Vakare stovyklautojai diskutavo „Ar šiuolaikinis jaunimas myli Lietuvą?“ Diskusijos vedėja Audronė klausė, už ką reikia mylėti Lietuvą, kodėl jaunimas emigruoja? Vieni teigė išvažiuosiantys po mokyklos baigimo į užsienį, nes čia nėra galimybės užsidribti, kiti žavėjosi gimtosios kalbos grožiu ir klausė kolegų, o ką gi jūs davėte Lietuvai? Mūsų dešimtokai Gabrielius, Vygantas ir Gintautas diskutuodami skatino saugoti ir mylėti savo gimtąją šalį už tai, kad čia skaniausi cepelinai, už tai, kad turime visus keturis metų laikus, už tai, kad mylime krepšinį, tiesiog, už tai, kad esame lietuviai.

tu3

Sutemus stovyklautojai klausėsi paskaitos ir stebėjo videofilmą apie „Lietuvos etnokosmologiją, dangaus šviesulius, lietuvių liaudies papročius apie žvaigždes ir žvaigždynus“, šoko kartu su Dusetų muzikos mokyklos mokiniais bei linksminosi diskotekoje.

Kitą dieną stovyklautojų laukė jaunojo krašto gido praktinis užsiėmimas – 4 kilometrų pėsčiųjų žygis „Ką mena Antazavės miestelio istorija?“ Dalyviai susipažino su Antazavės miestelio istorija, apžiūrėjo miestelio bažnyčią, muziejų, įkurtą buvusiuose Antazavės dvaro rūmuose, kuriuos XVIII a. pradžioje pastatė grafas Liudvikas Pliateris, Velikuškių, Pakačinės piliakalnius, Antazavės Šilo mūšio vietą (Vytauto apygardos, Lokio rinktinės, Vyties kuopos partizanų dislokacijos ir mūšio vietą), aplankė seniausią ir galingiausią Europoje medį – Stelmužės ąžuolą.

Dvi dienos saloje prabėgo kaip viena akimirka: patirti įspūdžiai ir išgyvenimai, nuotykiai, seni ir nauji draugai, – tai tie dalykai, dėl kurių, mokinių nuomone, stovykla dar galėjo nesibaigti. Baigėsi mokslo metai, į pabaigą eina ir projektas, laukia naujos veiklos, nauji susitikimai kitais mokslo metais.

Norime padėkoti mokyklos 9–10 klasių mokiniams, kurie buvo ŠAUNUOLIAI ir puikiai pasirodė įvairiose rungtyse: Eglei Juškaitei, Mantui Marinskui, Justui Mulokui, Vaidai Remeikaitei, Vladui Valiuliui, Svajūnui Valteriui, Dovilei Niauraitei, Justui Budvyčiui, Gintautui Baltušiui, Vygantui Bėliakui, Gabrieliui Grecijonui, Jonui Janilioniui, Justinai Mikelėnaitei, Tadui Natkai, Eivydui Remeikai, Simonai Vaičiulėnaitei, Irenai Zelenkevičiūtei.

tu4

Visiems – gerų vasaros atostogų!