Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Genocido aukų diena

Print
PDF

zydRugsėjo 21–24 dienomis įvairiose Lietuvos vietose vyko renginiai, skirti prisiminti Lietuvos žydų tragediją Antrojo pasaulinio karo metais. Daugiau nei 100 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų Lietuvoje įvairiomis formomis: pamokomis, paskaitomis, organizuojamais renginiais masinių žudynių vietose, minėjo šią datą. Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena buvo pradėta minėti 1994 metais, LR Seimui paskelbus šią dieną Lietuvos valstybės atmintina diena. Ši diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. rugsėjo 23 d., kuomet didžioji dalis geto kalinių buvo sušaudyti Paneriuose, o kiti geto kaliniai išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Penktadienį, rugsėjo 21 d., žuvusius Lietuvoje žydus pagerbė Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai.

Šiais metais bibliotekoje buvo organizuota knygų paroda „Žydų gyvenimas ir tragedija“. Devintos klasės merginos, pasirenkamojo projekto „Kuriame Respubliką“ metu, parengė mokyklos bendruomenei informacinį stendą, kuriame pateikė įdomius faktus apie žydų gyvenimą.

Šią dieną integruotų pamokų metu istorijos mokytoja A. Navalinskienė mokyklos bendruomenei papasakojo apie žydų gyvenimą Nemunėlio Radviliškyje, kvietė minutėlei susimąstyti apie šios tautos likimą.

Po įvadinės paskaitos laukė įdomios integruotos veiklos: 9-10 klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Vaitaityte organizavo filmo „Berniukas dryžuota pižama“ peržiūrą ir aptarimą. 7-8 klasių mokiniai integruotos dailės ir technologijų pamokos metu, vadovaujami mokytojos V. Pociūnienės, kūrė simbolinę knygą „Lietuvos žydų gyvenimas ir tragedija“. 5-6 klasių mokiniai tvarkė žydų kapines. Jiems padėjo klasių vadovės R. Plikšnienė bei A. Grigienė. 1-4 klasių mokinai, padedami mokytojų J. Mulokienės, R. Lapeikienės, D. Šteinbergienės, R. Banienės, naudodami įvairias medžiagas ir technologijas, gamino Dovydo žvaigždes.

P9210050

Svarbu, kad ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bendruomenė suvoktų, jog holokaustas, kaip tragedija, yra Lietuvoje gyvenusių žydų – Lietuvos piliečių netektis. Už visų skaičių, kurie rodo nužudytus Lietuvoje žydus – pirmiausia yra žmonės su vardais, asmeninėmis istorijomis, pomėgiais, gabumais, socialine padėtimi.