Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Renginiai

Print
PDF

TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Mokyklos bibliotekoje balandžio 4-6 dienomis buvo minima tarptautinė Vaikų knygos diena ir H. K. Anderseno gimtadienis. Pirmadienį į biblioteką skubėjo šeštokai ir antrokai, antradienį – septintokai, trečiokai ir ketvirtokai, o trečiadienį aštuntokai ir pirmokai.

Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė priminė tarptautinės Vaikų knygos dienos reikšmę. Šeštos, septintos, aštuntos klasės mokiniai inscenizavo kreipimosi į pasaulio skaitytojus tekstą „Buvo kartą...". Mokiniai prisiminė žinomiausias pasaulio pasakas ir paskui rungėsi viktorinoje. Be to reikėjo mokytis bendradarbiauti grupėje, nes grupes sudarė skirtingo amžiaus mokiniai.

p1010093ss

Ačiū miestelio bibliotekos bibliotekininkei L. Šmatienei, mokytojoms V. Vaitaitytei, E. Timukienei, I. Dagienei, A, Svalbonienei, J. Mulokienei ir mokiniams.

KONKURSO „AUKSINĖ PLUNKSNA" NUGALĖTOJAI

Paskelbti 1-4 klasių mokinių dailaus rašto konkurso „Auksinė plunksna" nugalėtojai. Konkurso vertinimo komisija iš kiekvienos klasės išrinko  3 geriausius darbus ir juos įvertino I, II, III vieta. I vietos nugalėtojais tapo U. Lapėnaitė 1 kl., R. Kondrotaitė 2 kl., K. Zvilna 3 kl., A. Miežiūnaitė 4 kl..  II vietą užėmė K. Vitinš 1 kl., V. Gasiūnaitė 2 kl., P. Kotsolakou 3 kl, T. Velička 4 kl.. III vietos laimėtojai -  G. Baliūnas 1 kl., R. Mačiukaitė 2 kl., A. Poljanauskaitė 3 kl., E. Kotsolakou 4 kl..

dsc09052ss

Dailaus rašto konkursas sulaukė susidomėjimo. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname nugalėtojus.

KNYGNEŠIO DIENA

Kovo 16 d. mokyklos bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. II, III, IV klasės mokiniams vyko pamoka „Knygnešių laikai". Jos metu buvo prisimintas žymiausias knygnešys, mūsų kraštietis Jurgis Bielinis. Šiais metais minime jo 170 metų jubiliejų.  III – IV klasės mokiniai perskaitė ištrauką iš P. Mašioto apsakymo „Bielinis ir Ko", paskui ją aptarė.

dsc09038

Pradinių klasių mokiniai patys pabandė tapti „knygnešiais" – mokyklos bibliotekai paskolino savo naujausią knygą, kurią galės pasiimti ir perskaityti kiti. Vaikai knygą pristatė - kas ją parašė, kaip ji vadinasi, trumpai papasakojo apie ką ji.

"KNYGŲ NAMŲ ŠVIESA"

Mokykla dalyvauja Lietuvos bibliotekų metams skirtame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Knygų namų šviesa".

Konkurse panoro dalyvauti devyni pradinių klasių mokiniai: antrokės D. Gasiūnaitė, V. Gasiūnaitė, R. Kondrotaitė, R. Mačiukaitė, P. Kotsolakou, A. Poljanauskaitė iš 3 klasės ir ketvirtokės A. Miežiūnaitė, E. Kotsolakou ir R. Skaringaitė. Konkurso tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant dailės kalba išreikšti savo santykį su knyga, biblioteka, Lietuvos kultūros istorija.

dsc09034ss

Penki geriausi piešiniai: R. Kondrotaitės 2 kl., P. Kotsolakou 3 kl., A. Poljanauskaitės 3 kl., E. Kotsolakou 4 kl., A. Miežiūnaitės yra išsiųsti ir dalyvauja konkurso II etape. Likę darbai yra eksponuojami mokyklos bibliotekoje.

VAIKŲ METŲ KNYGOS RINKIMAI

Sausio 19 d. 1-5 klasių mokiniai rinkosi bibliotekoje. Jie buvo pakviesti dalyvauti akcijoje – METŲ KNYGOS RINKIMAI. Mokiniams buvo pristatytas vaikų knygų penketukas. Kiekviena klasė gavo užduotį – po mėnesio pristatyti po vieną knygą iš šio penketuko.

Vasario 9 d. 1-5 klasių mokiniai, jų mokytojos I. Dagienė, A. Svalbonienė, J. Mulokienė, J. Matusevičienė, mokyklos direktorė E. Timukienė, direktorės pavaduotoja V. Vaitaitytė, Nemunėlio Radviliškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė L. Šmatienė, mokyklos bibliotekos vedėja R. Lapeikienė rinkosi į knygų pristatymą.

Pirmokai pristatė R. Savickytės knygą „Adelės dienoraštis. Ruduo", pasidalino savo įspūdžiais. Antros klasės mokiniai, pristatydami T. Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią", sudomino suvaidinę ištrauką iš šios knygos. Trečiokai papasakojo apie R. Stankevičiaus knygą „Pūgos durys", paskaitė ištrauką iš knygos ir pristatė savo sukurtus piešinius. Ketvirtos klasės mokiniai kalbėjo apie B. Marcinkevičiūtės knygą „Gėlininkė". Papasakojo apie knygą, perskaitė ištraukas, kurias paįvairino savo sukurtais piešiniais. Penktokai aptarė R. Baltrušytės knygą „Kalvėnų miesto paslaptis". Kiekvienas išsirinko knygos epizodą, trumpai apie jį papasakojo ir pavaizdavo savo piešinyje.

dsc09013ss

Mokyklos direktorė E. Timukienė padėkojo už įdomius knygų pristatymus, pasidžiaugė, kad mokiniai skaito, domisi knygomis.

Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė už patikusias knygas kvietė balsuoti Metų knygos rinkimų interneto svetainėje.

KNYGŲ KALĖDOS

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečia padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams. Akcija šiais metais vyks lapkričio 16 - sausio 6 dienomis.

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus. Šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai.

Gruodžio 15 d. ketvirtokai, su bibliotekininke R. Lapeikiene skubėjo į ikimokyklinį skyrių. Čia juos pasitiko „Boružiukų“ grupės vaikai ir jų auklėtoja D. Karosienė. Ketvirtokai mažiesiems draugams perskaitė ir pareklamavo Vytės Nemunėlio knygelę „Meškiukas Rudnosiukas“. „Boružiukai“ aktyviai atsakinėjo į bibliotekininkės klausimus, nutarė, ko mes galime pasimokyti iš skaitytos ir girdėtos pasakaitės.

20151215_1106ss

PIEŠINIŲ KONKURSAS „MANO POMĖGIAI LAISVALAIKIU“

Baigėsi 1-4 klasių mokinių piešinių paroda-konkursas „Mano pomėgiai laisvalaikiu“. Piešiniais grožėjosi bibliotekos lankytojai. Mokytojai ir mokyklos darbuotojai balsavo už vieną, labiausiai patikusį, kiekvienos  klasės piešinį. Taip buvo išaiškinti piešinių konkurso nugalėtojai: Tadas Širmelis 1 kl., Vytautė Gasiūnaitė 2 kl., Džiugas Undzėnas 3 kl., Agnė Miežiūnaitė 4 kl.
20151120_1103ss

Dėkojame piešinių konkurso dalyviams. Sveikiname nugalėtojus. AČIŪ

ssbdss

LINELI, LINELI, LAIKAS TAU ŽYDĖTI...

Spalio 23 d. bibliotekoje vyko 3-4 klasių mokinių popietė „Lineli, lineli, laikas tau žydėti...“. Mokiniai susėdo už lino rankšluosčiais padengtų stalų. Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė klausinėjo vaikų, kodėl linas  taip gerbiamas, kodėl apie jį dainuojama. Ji priminė vaikams lino „kelią“, parodė mokiniams filmuotą medžiagą „Lino mūka“. Mokytoja J. Mulokienė pasidalino prisiminimais apie savo darbą linų fabrike.

linokelias_1083

Paskui mokiniai pristatė savo sukurtas knygutes apie linus. Iš mokinių sukurtų knygų galime sužinoti mįslių, patarlių, eilėraščių apie linus, galime rasti darbelių iš lino pluošto pavyzdžių. 

Netradicinės pamokos pabaigoje vaikai skaitė ir aptarė  Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Linai“.

PIEŠINIŲ PARODA

Bibliotekoje veikia 1-4 kl. mokinių piešinių paroda „Mano pomėgiai laisvalaikiu“.  Paroda skirta Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir apžiūrėti veikiančią parodą. (Paroda veiks iki lapkričio pabaigos).

linokelias_1092

KNYGŲ REKOMENDACIJŲ MEDIS

Po vasaros atostogų „Rekomendacijų medis“ bibliotekoje pasipuošė naujais lapais. 2, 3, 4 klasių mokiniai pristatė jiems patikusias knygas ir siūlė jas perskaityti.

dsc08892_0962ss

PIRMOKAI BBLIOTEKOJE

Kaip ir kasmet, rugsėjo 16 d. bibliotekoje apsilankė pirmokai.  Mokiniai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas. Mažiesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles. Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos elgesio taisyklėmis.

dsc08899ss

Bibliotekininkei ir bibliotekos lankytojams pirmokai nupiešė ir padovanojo savo autoportretus.