Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Renginiai

Print
PDF

METŲ KNYGOS RINKIMAI

Vasario 2 d. m mokykloje vyko akcijos „Metų knygos rinkimai" baigiamoji popietė. Ši akcija Lietuvoje organizuojama nuo 2005 metų. Jos metu visuomenė skatinama įvairiose kategorijose skaityti ir išrinkti tais metais išleistą ir skaitytojams labiausiai patikusią knygą. Mūsų mokyklos pradinukai taip pat dalyvavo vienoje iš akcijos kategorijų – knygos vaikams. Vaikų kategorijoje buvo pasiūlytos 5 knygos, jas mokiniai perskaitė aptarė.

Antros klasės mokiniai su mokytoja R. Lapeikiene pristatė Evelinos Daciūtės knygą „Laimė yra lapė".

Ketvirtokai Pijus, Vytautė, Gvidas, Rugilė, kartu su bibliotekos vedėja M. Džėjyte-Storberg pristatė Ilonos Ežerinytės knygą „Šunojaus diena", Rebekos Unos knygą „Aš esu Tomas, seklys", Gajos Gunos Eklės knygą „Brolis, kurio nereikėjo". Virgio Šidlausko knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda".

biblnnn

Išklausę knygų pristatymus, pradinukai sutarė nupiešti jiems patikusių knygų iliustracijas ir balsuoti už jiems labiausiai patikusį kūrinį.

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ 2017

Šiais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projektas švenčia 20 metų jubiliejų. Bet tai nėra kažkuo išskirtinė data. Projekto pagrindiniai tikslai ir uždaviniai lieka tie patys. Tūkstančiams vaikų ir suaugusiųjų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos ši savaitė - tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, nauja literatūra iš Šiaurės, įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau dvidešimtą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvauja ir Lietuvos bibliotekos, mokyklos, dienos centrai, vaikų darželiai. Šiemet skaitymus rengti užsiregistravo jau daugiau kaip 400 švietimo ir kultūros įstaigų Lietuvoje, prie šios tradicijos jungiasi ir lietuviškos mokyklos užsienyje. Tradiciškai Nemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje irgi vyksta šios savaitės renginiai, o pirmiausia – skaitymai. Renginius visai savaitei organizavo 2 kl. mokytoja R. Lapeikienė, miestelio bibliotekos vedėja L. Šmatienė ir mokyklos bibliotekos vedėja M. Džėjytė-Storberg, daug prisidėjo visi mokyklos mokytojai.

Pirmadienis

Pagrindinis savaitės renginių atidarymas vyko antroje klasėje. Pirmų – ketvirtų klasių mokiniai susirinko pasipuošę piratų kaukėmis, jaukią šviesą skleidė degančios žvakės. Renginį pradėjo mokyklos direktorė E. Timukienė. Ji pasveikino mokinius su skaitymo savaite. Direktorė sakė, kad tie, kurie skaito yra laimingi žmonės ir palinkėjo mokiniams būti laimingiems. Po sveikinimo, vaikai susėdę klausėsi suomių rašytojo Mauri Kunnas „Lobių salos" ištraukos, skaitomos mokytojų. Mokytoja Regina demonstravo iliustracijas prie šio teksto, kad vaikai geriau suprastų skaitomą tekstą. Išklausę skaitomą tekstą, vaikai atsakė į užduotus klausimus, pasivaišino ledinukais. Tuo pačiu metu 5 – 10 klasių mokiniai skaitė Maria Turtschaninoff fantastinio romano "Maresė" ištrauką. Skaitymai vyko prie žvakių šviesos, aptariant nesuprantamas teksto vietas. Tekstas tikrai buvo netrumpas ir pirmoji pamoka baigėsi beskaitant apie saloje įsikūrusį moterų vienuolyną ir ten atvykusių mergaičių išgyvenimus. Trečios pamokos metu vyko tolesnė pažintis su šiaurės šalimis, o daugiausia dėmesio šiemet buvo skirta saloms, kurių šiaurės šalyse tikrai netrūksta. Pradinukai žemėlapyje pamatė kur yra šiaurės šalys, kiek ten daug salų. Video, kurį demonstravo miestelio bibliotekos bibliotekininkė Livija, atskleidė tų salų grožį, savitumą ir išskirtinumą. Ketvirtokai jau ir patys kažką žinojo apie šiaurės šalis, tačiau pirmokėliams daug kas buvo nauja. Susipažinus su šiaurės šalimis mokiniai prisiminė, kad lietuvių rašytojai rašo jiems puikių naujų knygų ir paklausė bibliotekininkės Livijos naujų knygų apžvalgą. Per 5-tą pamoką vėl mokykloje šurmuliavo pradinukai. Jie ieškojo paslėpto lobio, turėjo net žemėlapius tam. Ir... paaiškėjo kad tas lobis – knyga. Visų pradinių klasių mokiniai bibliotekoje rado savo lobį ir šią savaitę skaitys tą knygą, kuri jiems buvo kaip lobis.

bibl2017

Antradienis

Antradienį, lapkričio 14 d. 9-10 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir geografijos pamokoje „Šiaurės šalys", kurios metu, remiantis perskaitytu tekstu, žiniomis apie šiaurės šalis, grupėse turėjo atsakyti į klausimus ir surinkti nuo 12 iki 42 taškų. Pamoką pradėjome privalomo teksto skaitymu, taikydami skaitymo strategiją, mokiniai perskaitė Maria Turtschaninoff fantastinio romano "Maresė" ištrauką. Remdamiesi žiniomis apie tekstą, atsakinėjo į klausimus. Po to pradidėjo tikrosios kovos, kai komandos susirungė viktorinoje, kurioje reikėjo žinoti labai daug faktų apie Šiaurės šalis: pažinti nuotraukose vaizdus, įvardinti sostines, prisiminti vėliavas, pagalvoti, kas yra samiai, žinoti, kokius kūrinius parašė vienas ar kitas skandinavų autorius. Pamokos pabaigoje, mokytoja V. Vaitaitytė, pateikė užduotį, kuri lėmė vienos ar kitos komandos pergalę - mokiniams reikėjo įvardinti, kokio Šiaurės šalių autoriaus gimimo diena švenčiama šiandien, t.y. lapkričio 14 d.? ". Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad X klasės mokiniai surinko daugiausia taškų, IX klasės mokiniai išplėšė II vietą atsakydami į suktąjį klausimą, VIII liko treti, daugiausia surinkę taškų, bet pamiršę savo vaikystės mylimiausių personažų „Pepės Ilgakojinės", „Ronjos", „Emilio", „Madikės" autorės gimimo dieną. 5-7 klasių mokiniai per literatūros pamokas aptarė perskaitytą tekstą, analizavo jį, nustatė pagrindinių veikėjų vardus ir net bandė kurti savąjį šios istorijos tęsinį.

Trečiadienis

Per 5 pamoką dešimtokams buvo teminė istorijos pamoka apie šiaurės šalių valstybių politines sistemas. Mokiniai patys ruošė pristatymus apie atskiras šalis. Papasakoję apie atskirų šiaurės šalių politines sistemas, dešimtokai palygino kokia yra Lietuvos politinė sistema, kokias galias turi prezidentė, o kokias galias turi karaliai šiaurės Europos šalyse. Paaiškėjo kad dauguma galių gan panašios, tačiau jei karaliaus valdžia yra paveldima, tai prezidentai yra renkami. Tokį esminį skirtumą rado mokiniai, o tada jau peržiūrėjo Skandinavijos karalių ir jų šeimų narių nuotraukas, pasiklausė apie jų šeimas ir santykius su savo šalies piliečiais, paklausė keletą straipsnių iš Norvegijos konstitucijos.

Ketvirtadienis

Šią dieną aštuntokams vyko teminė geografijos pamoka. Mokiniai susipažino su Šiaurės Europai ir Skandinavijos pusiasaliui priklausiančiomis valstybėmis. Aštuntokai patys paruošė pristatymus: istoriniai faktai, šalys skaičiais, šių šalių literatūra. Mokiniai paruošė tikrai neblogus pristatymus, o tada dar susipažino su šių valstybių valdymo sistemomis, kuriose vyrauja monarchija ( t. y. karaliaus valdžia).15 val. mokyklos pasitarimų kambaryje vyko suaugusiems skirto teksto skaitymai. Į šį renginį susirinko bibliotekos skaitytojų klubo „Ad astra" nariai, tėveliai, miestelio bendruomenės nariai. Žvakių šviesoje vyko Ulla-Lena Lundberg romano "Ledas" skaitymas, visi atsinešė jūros gėrybių, kuriomis po renginio vaišinosi. Paskaitę dalį teksto, renginio dalyviai pažiūrėjo skaidres su salų vaizdais, padiskutavo, ar lengva gyventi saloje, pasivaišino kava.

Penktadienis

Ši diena prasidėjo nuo mokykloje šmėkščiojančių piratų. Tai 4-os klasės mokiniai pasiruošė skaityti tekstą darželio vaikams, o kad būtų įspūdingiau, visi pasipuošė kaukėmis. Po pirmos pamokos šie įspūdingi personažai nuėjo į ikimokyklinį. Į salę susirinko visų grupių vaikai, buvo uždegtos žvakutės. Vaikams buvo pasakyta, kas  yra salos, ką ten galima pamatyti. Tada jie išklausė tekstą, kaip piratai atplaukia į salą, patys išbandė nuo salelės ant salelės ir nukeliauti į didelę salą. Taip vaizdžiai vaikai bandė pažinti salų pasaulį. O tada visos grupės panoro nusifotografuoti su įspūdingaisiais piratais, fotosesija užtruko... Per 4-tą pamoką pradinių klasių mokiniai baigė savo savaitės skaitymus. Pirmiausia miestelio bibliotekos vedėja Livija Šmatienė pristatė šiaurės šalių autorių knygas, papasakojo apie žymius šių šalių rašytojus (A. Lindgren ir kt.). O tada, visi pradinukai, perskaitytą pirmadienį rastą lobį – knygą galėjo pristatyti kitų klasių mokiniams. Pristatydami knygas, mokiniai rodė jų nupieštas iliustracijas, skaitė ištraukas, pasakojo apie autorių. Renginys buvo jaukus ir turiningas.

bibldsc_4963

TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Mokyklos bibliotekoje balandžio 4-6 dienomis buvo minima tarptautinė Vaikų knygos diena ir H. K. Anderseno gimtadienis. Pirmadienį į biblioteką skubėjo šeštokai ir antrokai, antradienį – septintokai, trečiokai ir ketvirtokai, o trečiadienį aštuntokai ir pirmokai.

Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė priminė tarptautinės Vaikų knygos dienos reikšmę. Šeštos, septintos, aštuntos klasės mokiniai inscenizavo kreipimosi į pasaulio skaitytojus tekstą „Buvo kartą...". Mokiniai prisiminė žinomiausias pasaulio pasakas ir paskui rungėsi viktorinoje. Be to reikėjo mokytis bendradarbiauti grupėje, nes grupes sudarė skirtingo amžiaus mokiniai.

p1010093ss

Ačiū miestelio bibliotekos bibliotekininkei L. Šmatienei, mokytojoms V. Vaitaitytei, E. Timukienei, I. Dagienei, A, Svalbonienei, J. Mulokienei ir mokiniams.

KONKURSO „AUKSINĖ PLUNKSNA" NUGALĖTOJAI

Paskelbti 1-4 klasių mokinių dailaus rašto konkurso „Auksinė plunksna" nugalėtojai. Konkurso vertinimo komisija iš kiekvienos klasės išrinko  3 geriausius darbus ir juos įvertino I, II, III vieta. I vietos nugalėtojais tapo U. Lapėnaitė 1 kl., R. Kondrotaitė 2 kl., K. Zvilna 3 kl., A. Miežiūnaitė 4 kl..  II vietą užėmė K. Vitinš 1 kl., V. Gasiūnaitė 2 kl., P. Kotsolakou 3 kl, T. Velička 4 kl.. III vietos laimėtojai -  G. Baliūnas 1 kl., R. Mačiukaitė 2 kl., A. Poljanauskaitė 3 kl., E. Kotsolakou 4 kl..

dsc09052ss

Dailaus rašto konkursas sulaukė susidomėjimo. Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname nugalėtojus.

KNYGNEŠIO DIENA

Kovo 16 d. mokyklos bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. II, III, IV klasės mokiniams vyko pamoka „Knygnešių laikai". Jos metu buvo prisimintas žymiausias knygnešys, mūsų kraštietis Jurgis Bielinis. Šiais metais minime jo 170 metų jubiliejų.  III – IV klasės mokiniai perskaitė ištrauką iš P. Mašioto apsakymo „Bielinis ir Ko", paskui ją aptarė.

dsc09038

Pradinių klasių mokiniai patys pabandė tapti „knygnešiais" – mokyklos bibliotekai paskolino savo naujausią knygą, kurią galės pasiimti ir perskaityti kiti. Vaikai knygą pristatė - kas ją parašė, kaip ji vadinasi, trumpai papasakojo apie ką ji.

"KNYGŲ NAMŲ ŠVIESA"

Mokykla dalyvauja Lietuvos bibliotekų metams skirtame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Knygų namų šviesa".

Konkurse panoro dalyvauti devyni pradinių klasių mokiniai: antrokės D. Gasiūnaitė, V. Gasiūnaitė, R. Kondrotaitė, R. Mačiukaitė, P. Kotsolakou, A. Poljanauskaitė iš 3 klasės ir ketvirtokės A. Miežiūnaitė, E. Kotsolakou ir R. Skaringaitė. Konkurso tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant dailės kalba išreikšti savo santykį su knyga, biblioteka, Lietuvos kultūros istorija.

dsc09034ss

Penki geriausi piešiniai: R. Kondrotaitės 2 kl., P. Kotsolakou 3 kl., A. Poljanauskaitės 3 kl., E. Kotsolakou 4 kl., A. Miežiūnaitės yra išsiųsti ir dalyvauja konkurso II etape. Likę darbai yra eksponuojami mokyklos bibliotekoje.

VAIKŲ METŲ KNYGOS RINKIMAI

Sausio 19 d. 1-5 klasių mokiniai rinkosi bibliotekoje. Jie buvo pakviesti dalyvauti akcijoje – METŲ KNYGOS RINKIMAI. Mokiniams buvo pristatytas vaikų knygų penketukas. Kiekviena klasė gavo užduotį – po mėnesio pristatyti po vieną knygą iš šio penketuko.

Vasario 9 d. 1-5 klasių mokiniai, jų mokytojos I. Dagienė, A. Svalbonienė, J. Mulokienė, J. Matusevičienė, mokyklos direktorė E. Timukienė, direktorės pavaduotoja V. Vaitaitytė, Nemunėlio Radviliškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė L. Šmatienė, mokyklos bibliotekos vedėja R. Lapeikienė rinkosi į knygų pristatymą.

Pirmokai pristatė R. Savickytės knygą „Adelės dienoraštis. Ruduo", pasidalino savo įspūdžiais. Antros klasės mokiniai, pristatydami T. Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią", sudomino suvaidinę ištrauką iš šios knygos. Trečiokai papasakojo apie R. Stankevičiaus knygą „Pūgos durys", paskaitė ištrauką iš knygos ir pristatė savo sukurtus piešinius. Ketvirtos klasės mokiniai kalbėjo apie B. Marcinkevičiūtės knygą „Gėlininkė". Papasakojo apie knygą, perskaitė ištraukas, kurias paįvairino savo sukurtais piešiniais. Penktokai aptarė R. Baltrušytės knygą „Kalvėnų miesto paslaptis". Kiekvienas išsirinko knygos epizodą, trumpai apie jį papasakojo ir pavaizdavo savo piešinyje.

dsc09013ss

Mokyklos direktorė E. Timukienė padėkojo už įdomius knygų pristatymus, pasidžiaugė, kad mokiniai skaito, domisi knygomis.

Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė už patikusias knygas kvietė balsuoti Metų knygos rinkimų interneto svetainėje.

KNYGŲ KALĖDOS

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečia padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams. Akcija šiais metais vyks lapkričio 16 - sausio 6 dienomis.

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus. Šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai.

Gruodžio 15 d. ketvirtokai, su bibliotekininke R. Lapeikiene skubėjo į ikimokyklinį skyrių. Čia juos pasitiko „Boružiukų“ grupės vaikai ir jų auklėtoja D. Karosienė. Ketvirtokai mažiesiems draugams perskaitė ir pareklamavo Vytės Nemunėlio knygelę „Meškiukas Rudnosiukas“. „Boružiukai“ aktyviai atsakinėjo į bibliotekininkės klausimus, nutarė, ko mes galime pasimokyti iš skaitytos ir girdėtos pasakaitės.

20151215_1106ss

PIEŠINIŲ KONKURSAS „MANO POMĖGIAI LAISVALAIKIU“

Baigėsi 1-4 klasių mokinių piešinių paroda-konkursas „Mano pomėgiai laisvalaikiu“. Piešiniais grožėjosi bibliotekos lankytojai. Mokytojai ir mokyklos darbuotojai balsavo už vieną, labiausiai patikusį, kiekvienos  klasės piešinį. Taip buvo išaiškinti piešinių konkurso nugalėtojai: Tadas Širmelis 1 kl., Vytautė Gasiūnaitė 2 kl., Džiugas Undzėnas 3 kl., Agnė Miežiūnaitė 4 kl.
20151120_1103ss

Dėkojame piešinių konkurso dalyviams. Sveikiname nugalėtojus. AČIŪ

ssbdss

LINELI, LINELI, LAIKAS TAU ŽYDĖTI...

Spalio 23 d. bibliotekoje vyko 3-4 klasių mokinių popietė „Lineli, lineli, laikas tau žydėti...“. Mokiniai susėdo už lino rankšluosčiais padengtų stalų. Bibliotekos vedėja R. Lapeikienė klausinėjo vaikų, kodėl linas  taip gerbiamas, kodėl apie jį dainuojama. Ji priminė vaikams lino „kelią“, parodė mokiniams filmuotą medžiagą „Lino mūka“. Mokytoja J. Mulokienė pasidalino prisiminimais apie savo darbą linų fabrike.

linokelias_1083

Paskui mokiniai pristatė savo sukurtas knygutes apie linus. Iš mokinių sukurtų knygų galime sužinoti mįslių, patarlių, eilėraščių apie linus, galime rasti darbelių iš lino pluošto pavyzdžių. 

Netradicinės pamokos pabaigoje vaikai skaitė ir aptarė  Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Linai“.

PIEŠINIŲ PARODA

Bibliotekoje veikia 1-4 kl. mokinių piešinių paroda „Mano pomėgiai laisvalaikiu“.  Paroda skirta Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir apžiūrėti veikiančią parodą. (Paroda veiks iki lapkričio pabaigos).

linokelias_1092

KNYGŲ REKOMENDACIJŲ MEDIS

Po vasaros atostogų „Rekomendacijų medis“ bibliotekoje pasipuošė naujais lapais. 2, 3, 4 klasių mokiniai pristatė jiems patikusias knygas ir siūlė jas perskaityti.

dsc08892_0962ss

PIRMOKAI BBLIOTEKOJE

Kaip ir kasmet, rugsėjo 16 d. bibliotekoje apsilankė pirmokai.  Mokiniai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas. Mažiesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles. Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos elgesio taisyklėmis.

dsc08899ss

Bibliotekininkei ir bibliotekos lankytojams pirmokai nupiešė ir padovanojo savo autoportretus.