Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Slankų tuoktuvės

Print
PDF

slankaGražų, pavasariu kvepiantį, balandžio 8–osios vakarą, Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos šeštokus, jų tėvelius ir mokytojus Latvelių girininkijos girininkas A. Trybė  pakvietė į netradicinę pamoką Biržų girioje – „Slankų tuoktuvėse".

Girioje laukė pirmoji užduotis – susipažinti su vienu pirmuoju pavasario pranašu tiek žmogui, tiek meškai – meškiniu česnaku, ypač retu Lietuvos miškų augalu. Apie jį sukurta daug legendų. Viena jų atskleidžia šio augalo pavadinimo kilmę: esą po žiemos įmygio meškos noriai ėsdavusios česnakus ir labai greitai sustiprėdavusios. Siekdami sustiprėti, ir mes po žiemos prisirinkome šių gėrybių sau ir namiškiams.

p1010005ss

Kita pažintis – su slankomis, maždaug naminio karvelio dydžio paukščiais, trumpomis kojomis ir labai ilgu tiesiu snapu. Apdare vyraujančios rudos spalvos dėmės, išmargintos juodomis, rudomis ir balsvomis spalvomis.

p1010015ss

Saulei nudažius dangų raudonai, susikaupę dairėmės į aukštaūges eglių viršūnes, laukdami slankų patinėlių, kurie pypsėdami ir kurkdami, skraidė ratais virš miško. Išgirdę nuo žemės atsiliepusią patelę, nedelsdami prie jos leidosi. Stebėjome, kaip grakščiai patinėliai raižo tamsėjantį dangų, žavėdami pateles.

Sutemus, kūrėme laužą, gardžiavomės kvapnia arbata, dešrelėmis, meškinio česnako salotomis, džiaugėmės vienas kito pokalbiais, vaikų juoku. Svarbiausia, kad šios pamokos metu mokėmės įsiklausyti, suprasti ir mylėti tiek savo artimus, tiek gamtą.

p1010026redss

p1010034ss

p1010040redss

p1010044redss

p1010018redss

Dėkojame Latvelių girininkijos girininkui A. Trybei už nuoširdžią draugystę, už įdomias pamokas miške, už tai, kad ištraukiate mus nors akimirkai iš klasių, „atimate" telefonus, šurmulį, nesibaigiančius darbus ir rutiną.

Šeštos klasės auklėtoja V. Vaitaitytė