Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

„Europos kalbų diena"

Print
PDF

eu_kalbu_diena_logoEuropos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną nuo 2001 metų. Kalbų dienos tikslas - skatinti mokytis užsienio kalbų, per kalbą pažinti kitą kultūrą, plėsti bendravimo galimybes.

16-tą Europos kalbų gimtadienį Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos mokiniai šventė dalyvaudami integruotoje rusų-anglų kalbos pamokoje, kurios tikslas pasitikrinti, ką žinome apie Europos kalbas, jų populiarumą, kalbančiųjų skaičių, pasivaržyti, kuri komanda geriau perskaitys rusišką ar anglišką eilėraštį vaidmenimis.

kalbos

Pamokos metu rodytas filmukas demonstravo kaip sunku bendrauti, kai nemoki kalbos ar negali ištarti žodžio teisingai, kaip svarbu mokėti kuo daugiau kalbų.

Vėliau  mokiniai turėjo galimybę per 3 minutes išmokti pasisveikinimo frazes vokiškai.

Pamokos pabaigoje dalyvavome Europos kvietimu vykstančioje akcijoje: „siekime pasaulio rekordo kartu, atsiunčiant vaizdo įrašą tema „Aš myliu (įvardyti kalbą), nes..."  Tai, ką norėjome nufilmuoti, parašėme. Džiugu, kad daugelis mokinių pasirinko savo gimtąją kalbą, pažerdami daugybę argumentų: „Aš myliu lietuvių kalbą, nes gyvenu Lietuvoje", „Aš myliu lietuvių kalbą, nes lietuviškai kalba mano šeima".

16-to Europos kalbų gimtadienio komandos nugalėtojos prizas - dešimtukas iš pasirinktos kalbos.

Sveikiname nugalėtojus ir visiems linkime mylėti savo gimtąją kalbą ir mokytis bei gerbti kitas kalbas, nes kaip sako čekų patarlė: „Žinodamas tik vieną kalbą gyveni tik vieną kartą. Su kiekviena nauja kalba gyveni naują gyvenimą".

Vilma Greviškienė