Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Pilietiškumo pamoka muziejuje

Print
PDF

Muziejuslogo3Rugsėjo 28 d. 1-3 klasių mokiniai su mokytojomis J. Mulokiene ir R. Lapeikiene vyko į Biržų krašto „Sėlos" muziejų. Mokiniams vyko pamoka „Lietuvos Nepriklausomybę švęskime kartu". Vaikai prisiminė dvi Lietuvos istorijai ir tautiškumui svarbias datas: Vasario 16 ąją. - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir Kovo 11 ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Suskaičiavome, kad dabar švęsime Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį. Visus sudomino žodis NEPRIGULNYBĖ, kuris buvo pakeistas žodžiu NEPRIKLAUSOMYBĖ. Įdomiausia, kad žodį „Nepriklausomybė" pasiūlė mūsų žemietis kunigas Adomas Šernas, signataro Jokūbo Šerno brolis.

pammuz

Vėliau mokiniai prisiminė Lietuvos Respublikos simbolius - herbą, vėliavą, himną. Aktyviai atsakinėjo į klausimus ir parodė savo žinias.

Įdomiausios buvo užduotys grupėse: sudėlioti Lietuvos žemėlapį (padėjo vėliavos spalvos), surasti, kur tame žemėlapyje yra Biržų rajonas. Kokie yra Lietuvos etnografiniai regionai? Kokios Biržų rajono seniūnijos?

Dar ne kartą, grįžę į klasę, kartosime žinias apie Lietuvos valstybę, įgysime naujų ir lauksime Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio.

Pradinių klasių mokytoja R. Lapeikienė