Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Atidengtas akmuo mokyklai paminėti

Print
PDF

radvilu-herbas-traby-ragaiRugsėjo 29 d. Nemunėlio Radviliškio bendruomenei taps įsimintina diena, nes tądien, Reformacijos 500 metų proga Lietuvoje,  atidengtas paminklinis akmuo pirmajai mokyklai Nemunėlio Radviliškyje paminėti.

Idėja paminėti pirmąsias mokyklas šiaurės Lietuvoje kilo Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkui Donatui Balčiauskui. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo Biržų „Sėlos" muziejus, kuris parengė projektą, sudaro skulptorius bei subūrė darbo grupę iš Nemunėlio Radviliškio, Papilio, Salamiesčio (Kupiškio raj.) ir Biržų miesto seniūnų, mokyklų direktorių, savivaldybės vadovų,  kunigų, skulptorių ir ėmėsi projekto įgyvendinimo.

Radviliškietiško akmens skulptorius vilnietis Mindaugas Junčys, atsižvelgęs į miestelio geografinės vietovės ypatumus, mokyklos ir vietos bendruomenės siūlymus, parinko akmeniui vietą, kuri yra sankirtoje su mokykla, reformatų bažnyčia, arti kelio, vedančio į miestelio centrą ir prie Santakos. Ant lauko riedulio ištiesė unikalų suglamžyto pergamento lapą, į kurį nugulė seniūno Giedriaus Kubiliaus kurtas tekstas: „Nemunėlio Radviliškio mokykla, funduota kunigaikščių Radvilų. Anno 1584", šalia padėta žąsies plunksna, o lapas paženklintas Radvilų antspaudu.

p1010023ss

Penktadienio popietę, šviečiant saulei, elegantiškai krentant rudeniniams lapams, skambant skudučiams ir būgnams, į paminklinio akmens atidarymą sugužėjo daug svečių. Paminklą atidengė mokyklos direktorė E. Timukienė ir Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos pirmininkas D. Balčiauskas, jį pašventino kunigė S. Veinzierl, apie unikalų fosilijomis padengtą riedulį kalbėjo skulptorius M. Junčys. Išlikti dar 430 metų kultūros iš šviesos židiniu Nemunėlio Radviliškyje linkėjo seimo nariai V. Rinkevičius ir A. Šimas, Biržų meras V. Valkiūnas, mero pavaduotoja I. Varzienė, biržiečių klubo „Krivūlė" prezidentas A. Kregždė.

p1010050ss

Tikėkimės, kad radviliškiečiai ir svečiai turės naują turizmo traukos objektą, prie kurio atves svečius, o šiuolaikinėje visuomenėje  atsiras tokių šviesuolių, kurie puoselės ir saugos švietimo įstaigas kaip kunigaikščiai Radvilos.