Aplink mokyklą...

images/stories/joomrotator/Fasadas2016.jpg
images/stories/joomrotator/krepsiniokors.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziema2ss.jpg
images/stories/joomrotator/mokyklaziemass.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas4kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas5kors.jpg
images/stories/joomrotator/stadionas6kors.jpg

Kermošius 2011

Print
PDF

kermosiusNemunėlio Radviliškio pagrindinėje mokykloje kovo 18 dieną, penktadienį, pakvipo šviežia sula, saldžiais kepiniais – prasidėjo tradicinė pavasariška mugė –„Kermošius“.

Projektas „Kermošius“ yra skirtas mokinių kūrybinių-praktinių gebėjimų ugdymui, puikiai susietas su gyvenimo įgūdžiais, bendravimu ir bendradarbiavimu, bendruomeniškumo skatinimu ir verslumo ugdymu, geros pavasarinės nuotaikos užtaisas ir galimybė įsigyti rankų darbo gaminių, taip pat įrodymas, kad esame išradingi, kūrybiški.

Tą dieną visi mokiniai: nuo pirmoko iki dešimtoko, iš pat ryto dalyvavo edukacinėse pamokose, kurias vedė ne tik „savi“ mokytojai, bet ir mokinių mamos.

Edukacinių užsiėmimų metu dailės mokytoja iš Medeikių pagrindinės mokyklos, ketvirtoko Mato mama, Laimutė Vasylienė, mokė iš siūlų pasigaminti papuošalą-lėlytę. Pradinių klasių mokytoja Inga Dagienė pratino trečiokus pasipuošti namus popieriniais gaminiais, o mokytoja Danguolė Šteinbergienė su pirmokais bandė verti karolius.

Iškilmingai atidarant mugę, parsinešti bent trupinėlį gėrio, meilės, šilumos iš mugės ir sulaukti gražių Velykų linkėjo mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė, Biržų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Genovaitė. Visą valandą po šventės atidarymo sporto salė buvo pilnutėlė – atrodė, kad čia susirinko visas Nemunėlio Radviliškis!

Renginio vedėjai Kaziukas (technologijų mokytojas Vytas Jareckas) ir Kazytė (ikimokyklinio skyriaus auklėtoja Lina Kučinskaitė), skambant smagiai lietuviškai muzikai, kvietė susirinkusiuosius žaisti įvairius liaudiškus žaidimus, šokti ir dainuoti.

Miestelėnai paniro į džiugų šventinį šurmulį. Pirmieji mugės lankytojai vienas po kito stabčiojo prie prekeivių, prekystalius nukrovusių pačiais įvairiausiais gaminiais. Tradiciškai gausu medinių mentelių, šaukštų, kitų virtuvei skirtų rakandų. Nors mugė – viena pirmųjų pavasario švenčių, joje netrūko ir šaltajam metų sezonui skirtų dirbinių: vilnonių pirštinių ir kojinių, riešinių, šalikų, kepurių. Gausu mugėje ir keraminių dirbinių: nuo avangardiškų vazų, skulptūrų iki buityje reikalingų puodų, puodelių, suvenyrų, karolių, sagių, papuošalų. Netrūko ir tradicinio ekologiško medaus, sūrių, bandelių, arbatžolių antpilų.

Lankytojams taip pat buvo surengta mokinių ir mokytojų laisvalaikio rankdarbių paroda, ją organizavo biologijos mokytoja Audronė Grigienė ir 7 klasės mokiniai.

Alkaniems mugėje taip pat buvo ką veikti: devintokai siūlė paskanauti picų, dešimtokai kvietė apsilankyti „Kibininėje“, aštuntokai „Karčemoje“, septintokai – paragauti saldumynų, šeštokai gaivino svečius gardžiais gėrimais, o penktokai ir jų mamos siūlė užkąsti mišrainių.

Radviliškiečiai džiaugėsi mokyklos organizuota švente, kuri apjungė visą miestelio bendruomenę, sukvietė draugėn ir mažus, ir senus, suteikė galimybę užsisėdėjus per žiemą namuose ištrūkti iš namų, pabendrauti su kaimynais, pasėdėti kartu su vaikais ir anūkais prie sulos ar kavos puoduko, pasigrožėti kūrybingų žmonių darbais.

Todėl noriu padėkoti visiems mūsų mokyklos mokytojams, renginio vedėjams, mokiniams, mokinių tėveliams ir seneliams, mokyklos darbuotojams, kurie įdėjo daug pastangų ir padarė viską, kad šių metų „Kermošius“ skambėtų pavasarine gaida, lydima geros nuotaikos,  šventinio šurmulio ir žavesio. 

Edita Timukienė